Майже 75% українців хочуть бачити дебати між кандидатами у президенти

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Майже половина запевнили, що обов’язково їх дивитимуться.

Близько 73,5% українців вважають, що кандидати, які проходять у другий тур виборів президента повинні брати участь у публічних дебатах.

Про це свідчать результати опитування фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва.

За його результатами, 44% вважають дебати обов’язковими, а 30% - бажаними. Лише 18% висловилися за те, що дебати між кандидатами не потрібні.

У разі проведення теледебатів 42% опитаних запевнили, що дивитимуться їх за будь-якої умови, а ще 31% зазначили, що будуть дивитися, якщо дебати стануть цікавими та змістовними.

Опитані також визначили найбільш пріоритетні теми, які мають обговорити кандидати: досягнення миру на Донбасі, деокупація територій, подолання корупції, зростання економіки, першочергові проблеми, які потребують вирішення, а також програми розвитку України на найближчі роки.

Нагадаємо, одразу після оголошення даних екзитполів про перемогу в першому турі президентських виборів 31 березня кандидат Володимир Зеленський заявив, що готовий до дебатів із опонентом, який потрапить разом із ним до другого туру. Наступного дня Національна суспільна телерадіокомпанія України запросила на теледебати Зеленського та чинного президента Петра Порошенка. Ще через день радник Зеленського Руслан Рябошапка заявив, що не бачить сенсу у дебатах. Водночас у соцмережах розпочалася хвиля під хештегом #хочубачитидебати.

2 квітня народні депутати Ірина Геращенко та Марія Іонова зареєстрували законопроект про обов’язкові дебати кандидатів в президенти перед другим туром виборів. Але керівник комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар висловила сумнів у тому, що "правила можна змінювати під час гри".

Наступного дня, 3 квітня, сам Зеленський викликав Порошенка на дебати, але озвучив низку умов. Серед них – місце проведення на стадіоні "Олімпійський", але його адміністрація невдовзі заявила, що не отримувала заявок на проведення дебатів між кандидатами в президенти. 

Суспільне зі свого боку заявило, що організувати трансляцію зі стадіону "Олімпійський" технічно можливо, однак юридично зустріч кандидатів у президенти в такому форматі неможливо назвати дебатами. У Суспільному посилаються на положення Центрвиборчкому щодо проведення дебатів, у якому зазначено їхнє місце – студія національного мовника. Там готові провести дебати на "Олімпійському", якщо ЦВК змінить відповідні документи.

Уночі проти 4 квітня президент Порошенко відреагував на пропозицію Зеленського та погодився провести публічні дебати на стадіоні.

ВідеоЦВК відреагувала на пропозицію провести дебати на "Олімпійському"

Дискусія між двома кандидатами на НСК "Олімпійський" може відбутися, але як передвиборча агітація. І платити за її організацію мають з виборчих фондів. Про це заявив заступник голови Центральної виборчої комісії Євгеній Радченко. І нагадав, що з дебатами будь-якої форми доведеться зачекати до моменту офіційного оголошення другого туру виборів.

ЦВК відреагувала на пропозицію провести дебати на "Олімпійському"

Залиште свій коментар

Вибір редакції