Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Майже дві сотні будинків під загрозою: в Івано-Франківській області через зсуви і паводок евакуюють людей

Майже дві сотні будинків під загрозою: в Івано-Франківській області через зсуви і паводок евакуюють людей

Воду стримує дамба із каміння, дерев та землі.

У селі Микуличин на Прикарпатті через зливи на сусідній горі утворилося "озеро". Тонни води стримує природна дамба із каміння, дерев та землі. Але, як припускають експерти, дамба може прорватись будь-якої хвилини. Із кількох сотень будинків вже евакуювалися люди, про це розповідається в сюжеті ТСН.19:30.

Якщо стихійну дамбу з каміння, дерев та землі прорве, вода знесе на своєму шляху близько дві сотні житлових будинків. Адже село Микуличин розташоване на відстані двох кілометрів від новоутвореного величезного озера. Воно ж утворилося в горах після паводку. А його річище перекрив гігантський зсув ґрунту.

"Цей зсув стався в найвужчому місці, де тече потічок. І він його перегородив. Утворилася дамба близько 30 м висотою. Якщо, не дай Боже, зривається сель, вода піде і все затопить", - каже заступник директора Карпатського національного парку Олександр Киселюк.

Сільський голова теж зауважує, що у разі, прориву стихійної дамби, воді не буде куди діватися і вона затопить селище.

Відео Селу Микуличин на Прикарпатті загрожує озеро на горі, що утворилося через зливи

Величезний селевий потік загрожує знести значну частину села Микуличин на Прикарпатті. Через зливи на сусідній горі утворилося озеро. Тонни води стримує природня дамба із каміння, дерев та землі. Але дамба може прорватись будь-якої миті, припускають експерти. З кількох сотень хат вже евакуювалися люди.

Селу Микуличин на Прикарпатті загрожує озеро на горі, що утворилося через зливи

"Озеро буде йти попри мій будинок. Вся надія на Бога", - каже один із місцевих жителів.

У зв'язку із загрозою підтоплення ще вчора в Микуличині оголосили евакуацію. Люди перебрали до рідних, які живуть на іншому краю села.

"Всі речі повиносили на другий поверх. Стіл, столи, техніку, телевізор повиносили до родичів", - розповідає, мешканка с.Микуличин.

Стихійну дамбу вже оглянули експерти і заявили, що потрібно пробити в ній невелику діру, щоб потрохи спустити воду природним річищем струмка.

Однак піротехніки втручатися відмовилися, оскільки пояснюють, що існує великий ризик руйнації всієї дамби. Тож до робіт залучили екскаватор.

"Потрошку розчищати, щоб воду спустити поступово і прочистити той канал, річище, яким воно природно тече", - каже начальник ГУ ДСНС Івано-Франківської області Володимир Чернецький.

Втім роботи можуть затягнутися, бо синоптики знову прогнозують зливи. Потужну техніку надав сусідній Буковель, де мають досвід гірських робіт.

"Наша техніка вже працює, була тепер одразу мобілізована. Декілька годин вони добиралися.. Сьогодні буде фактично хороший прокоп. І максимум води буде випущено. Її там 150 або 170 тисяч тонн", - каже нардеп Олександр Шевченко.

Залиште свій коментар

Вибір редакції