Майже половина громадян не вважають Україну незалежною державою

Опитування до Дня Незалежності показало: 44,7% громадян не вважають Україну дійсно незалежною державою. Цей показник знизився у порівнянні з 2005 роком.

Майже половина громадян вважає, що Україна не є справді незалежною державою. Такі висновки було зроблено за результатами опитування, проведеного напередодні Дня Незалежності соціологічною службою Центру Разумкова.

Зокрема, якби референдум щодо проголошення державної незалежності України відбувався сьогодні, незалежність підтримали би 59,1% опитаних, що є одним із найвищих показників за весь час, коли проводилися подібні опитування.

Водночас, частки тих, хто позитивно відповідає на запитання, чи є Україна дійсно незалежною державою, і тих, хто відповідає негативно, є приблизно рівними (відповідно 43,2% і 44,7%).

Частка тих, хто вважає, що Україна є дійсно незалежною державою, вища, ніж у 2006-2008 роках, однак нижча, ніж у 2005 році.

Відносна більшість опитаних вважає, що їхня родина більше втратила від здобуття Україною незалежності, ніж виграла (відповідно 41,7% і 26,3%).

Більшість громадян України (57,2%) вважають День Незалежності святом (16,7% опитаних відповіли, що День Незалежності для них – "дійсно велике свято", 40,5% – "звичайне свято, як і інші офіційні свята").

31,9% дають відповідь, що для них це "не свято, а звичайний вихідний день", 7,9% – що взагалі "цей день повинен бути робочим".

Опитування проводилося з 10 по 15 серпня у 129 населених пунктах (75 міських та 54 сільських поселень). У ньому взяли участь 2009 респондентів віком від 18 років у всіх областях України, Києві та Криму за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками.

Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Читайте також:

Після подорожчання газу в Україні зросла кількість супротивників ЧФ РФ

Рейтинг найвпливовіших українців очолили Янукович та його оточення

На День незалежності Янукович помолиться за Україну

Гімн України переклали 14 мовами нацменшин (відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: