Майже половина українців хоче назад у СРСР

Результати соціологічного опитування свідчать, що 43% українців вважають розпад СРСР "найбільшою геополітичною катастрофою ХХ століття".

47% українців хотіли би збереження Радянського Союзу. Про це свідчать результати опитування, проведеного компанією Research&Branding Group з 1 по 9 березня 2011 року.

Так, якби сьогодні відбулися референдуми про збереження СРСР і про підтримку Акту проголошення Незалежності України, то 47% українців підтримали б збереження Радянського Союзу.

51% українців проголосував би за Незалежність України. У регіональному розрізі прихильників збереження СРСР більше серед жителів Південного Сходу (61%) і людей старшого покоління (60%), а прихильники Незалежності переважають серед жителів Західної України (82%) і молоді (59%).

На сьогоднішній день в особистому сприйнятті розпаду Радянського Союзу українці розділилися на тих, хто вважає цю подію "закономірним фіналом комуністичної імперії" (44%), і тих, для кого зникнення СРСР - "найбільша геополітична катастрофа ХХ століття" (43%).

Думки українців розділилися щодо того, чи можна було уникнути розпаду СРСР: 46% опитаних вважають, що крах СРСР був спровокований і його можна було уникнути, тоді як 43% жителів України вважають, що припинення існування СРСР було неминучим і обумовлене історичними, політичними та економічними чинниками.

Більше половини жителів України (54%) згодні з тим, що було б краще, якби СРСР все ж був збережений, а кожен третій (33%) дотримується протилежної думки.

Незалежно від регіону проживання та віку, більшість українців (70%) згодні з твердженням, що головна відмінність радянського минулого від нинішнього часу в тому, що в Радянському Союзі була об'єднавча ідея, спільна для всіх мета, а зараз цього немає.

Опитування проводилося методом особистого інтерв'ю в 24-х областях України і АР Крим. Було опитано 2075 осіб. Статистична похибка вибірки складає 2,2%.

Зазначимо, що компанія Research&Branding Group, яка проводила дослідження, протягом останніх кількох років співпрацювала з Партією регіонів, а уряд Азарова обґрунтовував свої дії, посилаючись на соціологічні дані цієї компанії.

Читайте також:

У Запорізькій області святкуватимуть Першотравень по-радянськи

На Європейській площі в Києві збираються встановити пам'ятник Сталіну

У львівських школах проведуть уроки пам’яті радянської окупації

Табачник відродить військову піонерську гру "Зірниця"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: