Майже половина українців хоче союзну державу з Росією та Білоруссю

За даними соціологів, останнім часом відзначаються тенденції до зменшення підтримки громадянами України євроінтеграції.

Половина українців підтримує ідею вступу України в Євросоюз. Крім того, 47% виступають за створення єдиної держави України з Росією і Білоруссю.

За результатами опитування соціологічної групи "Рейтинг", які озвучив директор групи Олексій Антипович, останнім часом відзначаються тенденції до зменшення підтримки громадянами України євроінтеграції.

Так, у жовтні 2009 року приєднання України до Євросоюзу підтримували 51% респондентів, у квітні 2010-го - 52%, у вересні 2010 - 57%, в січні 2011 - 56% і у квітні цей показник знизився до 51%.

Між тим, за створення єдиної держави шляхом об'єднання України, Росії та Білорусі виступали в 2010 році 44-45% жителів країни. У січні 2011 року рівень підтримки збільшився до 48%, а в квітні - знизився до 47%. Також зменшується кількість тих, хто проти ідеї об'єднання: у січні 2011 року - 44%, у квітні - 40%.

Дослідження показало, що 37% опитаних - прихильників ідеї об'єднання з Росією і Білоруссю - одночасно підтримують вступ України в ЄС. "Українцям байдуже з ким інтегруватися, аби це було економічно вигідним", - вважає Антипович.

Як зазначив соціолог, союз Україна-Росія-Білорусь найбільше відстоюють мешканці Донбасу, півдня і сходу України. "Цікаво, що прихильники КПУ підтримують єдину державу з РФ навіть більше, ніж надання російській мові статусу державної", - сказав Антипович.

Дослідження проводилося з 30 березня по 9 квітня 2011 року. Були опитані 2000 респондентів у віці від 18 років на території всіх областей України, Криму, Києва і Севастополя. Статистична похибка становить не більше 2,2%.

Читайте також:

Східна Україна хоче в Європу більше, ніж Київ

В Україні побільшало противників російської мови як другої державної

 Грищенко пояснив, чому раніше 2022 року Україна не вступить в Євросоюз

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: