Третина українців виступила за державний статус російської мови

40,4% українців вважає, що російську мову треба зробити другою офіційною мовою. Правда, в Західній Україні таких людей мало.

40,4% громадян України вважає, що російську потрібно зробити другою офіційною мовою тільки в тих місцевостях, де більшість населення цього бажає.

Такі результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.
При цьому 33,5% опитаних переконані, що російську мову треба зробити другою державною мовою України. На сході України цю ідею підтримує 65,3% опитаних, на заході - лише 7,3%.

У той же час 51,4% жителів західного регіону впевнені, що російську мову треба взагалі виключити з офіційного спілкування по всій Україні. Кількість прихильників такої ідеї в Україні в цілому становить 18,7%.

Західний регіон - Волинська, Рівненська, Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька, Закарпатська, і Чернівецька області. Центральний регіон - Житомирська, Вінницька, Кіровоградська, Черкаська, Полтавська, Сумська, Чернігівська, Київська області.

Південний регіон - Дніпропетровська, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька області та Крим. Східний регіон - Харківська, Донецька і Луганська області.

Опитування було проведено 8-17 жовтня 2010 року. Методом інтерв'ю опитано 2038 респондентів, що мешкають в усіх областях України (включаючи місто Київ) і в Криму за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України старше 18 років.

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 2,3% для показників близьких до 50%, 2,0% - для показників близьких до 25%, 1,4% - для показників близьких до 10%, 1,0% - для показників, близьких до 5%.

Читайте також:

Табачник: двомовність українців - це багатство, від якого не варто відмовлятись

Встановлення двомовності в Україні відклали на невизначений термін

Донецьку мітингуватимуть на захист української мови

БЮТ заблокує Раду під час розгляду законопроекту про мови

Влада Запоріжжя вирішила заборонити акцію на підтримку української мови

Українську мову в школах більше не викладатимуть як рідну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: