Майже третина киян живе за межею бідності

У столичній мерії вважають, що подолання бідності можливе за умови ліквідації багатьох пільг для населення, встановлених законодавством.

З 2,5 мільйона мешканців Києва 850 тисяч офіційно вважаються бідними і потребують "особливої підтримки". Про це заявила голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту Київської міськради Алла Шлапак, коментуючи рівень бідності в столиці.

"У Києві офіційно зареєстровано біль ніж 2,5 мільйона населення, з яких 850 тисяч – це кияни, які потребують особливої підтримки", - сказала Шлапак.

За її словами, за останніх 5 років Київ зробив значний крок у напрямку поліпшення життя кожного конкретного киянина. "Але, на превеликий жаль, у зв’язку з політичною нестабільністю в країні, головною перепоною на шляху реалізації наших муніципальних ініціатив була відсутність змін у національному законодавстві", - додала Шлапак.

Вона також висловила надію, що зі зміною політичної ситуації в країні національне законодавство у сфері соціального забезпечення почне вдосконалюватися.

Шлапак також висловила переконання, що подолання бідності можливе лише за умови ліквідації багатьох пільг, установлених законодавством.

"У країнах пострадянського простору ще й досі живе стереотип про те, що всім винна держава (особливо малозабезпеченим та інвалідам). Цей стереотип нав’язаний радянською державою, коли цінність особистості була знівельована, його треба ламати. Головною цінністю є особистість - людина відповідальна!" – наголосила вона.

Як відомо, згідно з офіцційними даними, в Україні рівень бідності становить 26,4%, або 12,5 млн осіб. Найбільше схильні до бідності багатодітні сім’ї та сім’ї з подвійним навантаженням, де є діти й безробітні. У сільській місцевості показник біності вище.

А в рейтингу найбагатших країн світу Україна зайняла передостаннє місце серед 40 європейських держав. Середній розмір статку громадянина України становить 2700 доларів, що лише на 200 доларів більше, ніж в найбіднішій державі Європи - Молдові.

Читайте також:

Європейські ЗМІ: Україна – держава убогих і злочинців

У Європі біднішими за українців є лише молдавани

Янукович пообіцяв подолати бідність

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: