Мазут сягнув Чорного моря

Мазут, що вилився 11 листопада внаслідок корабельної аварії у води Керченської протоки, вже досяг Чорного моря.

Мазут, що вилився 11 листопада внаслідок корабельної аварії у води Керченської протоки, вже досяг Чорного моря, повідомляє Росгідромет.

”17-18 листопада забруднення помічено вже в Чорному морі, що, очевидно, пов`язано з тим, що напрям течій у південній частині Керченської протоки помінявся на протилежний, і забруднені води з району катастрофи танкера (”Волгонефть-139”) стали поширюватися до південного сходу вздовж російського узбережжя”, - йдеться в прес-релізі Росгідромета.

Відтак 18 листопада на Бугазькій косі помітили концентрацію нафтопродуктів, що вчетверо перевищує гранично допустимі концентрації (ГДК).

Як повідомляє Росгідромет, за минулий тиждень дещо знизилися рівні забруднення морської води нафтопродуктами безпосередньо в районі аварії й на косі Тузла. ”Так, у районі коси Тузла концентрація вже 13 листопада не перевищувала 7 ГДК, а в селищі Ілліч концентрація нафтопродуктів зменшилася з 50 ГДК 13 листопада до 6 ГДК 16 листопада”, - йдеться в прес-релізі.
Станом на 16 листопада забруднення моря поширилося на схід і північний схід, ідеться в повідомленні.

”Хоча дані спостережень уздовж українського узбережжя Азовського моря відсутні, розрахунки траєкторій водних мас за період 12-16 листопада вказують на те, що забруднені водні маси не проникли на захід далі виходу з Керченської протоки”, - повідомляє служба.

За даними Росгідромету, виріс рівень забруднення Таманської затоки - в її верхів`ї, де скупчуються перенесені дрейфовими течіями води з Керченської протоки, концентрація нафтопродуктів 15 листопада там сягала 11 ГДК.

”Модельні розрахунки морських течій указують на наявність уздовжберегової течії, яка, очевидно, сприятиме розповсюдженню нафтового забруднення далі на північ уздовж східного узбережжя Азовського моря”, - йдеться в прес-релізі Росгідромету.

Натомість більше двох третин узбережжя острова Коса Тузла в Україні очищено від забруднення нафтопродуктами, які вилилися в Керченську протоку внаслідок корабельної аварії 10-11 листопада, йдеться в повідомленні прес-служби міністерства транспорту та зв'язку України.

 "На острові Коса Тузла здійснюються заходи з ліквідації наслідків забруднення. Наразі зачищено більш ніж дві третини побережжя острова", - йдеться в повідомленні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: