Медична експертка ЮНІСЕФ пояснила, чи потрібно вакцинуватися третьою дозою проти коронавірусу

Медична експертка ЮНІСЕФ пояснила, чи потрібно вакцинуватися третьою дозою проти коронавірусу

Associated Press

Наразі три щеплення роблять лише в Ізраїлі та Великій Британії.

Вакцинуватися третьою дозою проти коронавірусу не потрібно. Принаймні поки інформація про це лише чутки.

Про це 29 липня заявила медична експертка ЮНІСЕФ Катерина Булавінова в ефірі "Сніданку з 1+1".

Вона зазначила, що у світі, дійсно, вже почали робити щеплення від COVID-19 по три рази. Втім поки на це пішли тільки у двох країнах - Ізраїлі та Великій Британії. В Україні ж рекомендацій про необхідну третю дозу препарату наразі немає. Принаймні, поки не буде провакциновано більшість громадян.

До кінця літа міністр Ляшко планує щепити 10 мільйонів людей. Нині вакцинацію завершили 1 мільйон 800 тисяч. І за останніми рішеннями МОЗу, які, зі слів Булавінової, вже надійшли до регіонів, колоти вакцину відтепер можна і дітям старшим 12 років. Для дітей використовують Pfizer.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що компанія Pfizer-BioNTech планує звернутися до американського та європейського регуляторів з проханням дозволити колоти третю дозу вакцини. Виробники однієї з найпопулярніших вакцин від коронавірусу дійшли висновку - третє щеплення може знадобитися за півроку-рік після повної вакцинації для підтримки високого рівня захисту.

У компанії проаналізували дані пацієнтів із США і дійшли висновку - за шість місяців ефективність вакцини падає до майже 80%. Водночас її ефективність від важкого перебігу захворювання лишається високою і становить 94%. У компанії запевняють, що третя доза Pfizer ефективно захищатиме від усіх варіантів коронавірусу, включно із новим заразним штамом "Дельта".

Новини України: чи потрібно вакцинуватися третьою дозою проти коронавірусу

Новини України: чи потрібно вакцинуватися третьою дозою проти коронавірусу
Наступна публікація