Медична реформа може "народити" нову найпрестижнішу професію в Україні

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Медична реформа може "народити" нову найпрестижнішу професію в Україні

Фото: pixabay.com

Сімейний лікар має стати стовпом нової вітчизняної медицини.

Якщо Верховна Рада схвалить кілька законопроектів, що дадуть старт реформі медицини, то вже з 1 липня в Україні з'явиться нова найпрестижніша професія – сімейний лікар. Такий медик отримуватиме на місяць від 15 до 25 тисяч гривень, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Такі суми називає виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. Сімейні лікарі вже працюють в Україні, але їх мало, а клієнтури, особливо потенційної, вдосталь. Одна з них – пані Олена, яка зараз обслуговує близько 3 тисяч пацієнтів. Якщо реформа запрацює, цю кількість їй обмежать 2 тисячами, але жінка радіє – тоді зможе допомагати вже не тоді, коли людина захворіла, а з'явиться час займатися профілактикою. Олена має свої вимоги до пацієнтів: робити раз в рік флюорографію, приходити на профілактичний огляд і щеплювати дітей від інфекцій. Аргументовані відповіді на питання щодо дорослих і дітей справляють враження на потенційних клієнтів. "До цієї пані прийшла б. Зручно, коли лікар знає твої турботи, чим живе сім'я", - зізнається Вікторія, що саме шукає сімейного медика.

Згідно з медреформою, сімейні лікарі мають стати найпрестижнішою спеціалізацією в медицині

Згідно з медреформою, сімейні лікарі мають стати найпрестижнішою спеціалізацією в медицині

Наразі альтернатива державним амбулаторіям і поліклінікам – це приватні заклади і окремо практикуючі сімейні лікарі. Пан Михайло має приватну практику. Якщо після реформи його обиратимуть собі, як приватного лікаря, з ним буде розраховуватися держава. Однак саме клієнт має визначитися, хто саме надаватиме йому медичні послуги. Сімейний лікар має стати фундаментом для усієї медичної системи, бо 85% проблем зі здоров'ям можна вирішити на первинній ланці.

Для цього парламент має до липня проголосувати за 4 законопроекти, які змінюють систему фінансування галузі, коли гроші дійсно йдуть за пацієнтом – туди, де він справді лікується, а не прописаний. На пошуки в українців буде близько півроку, а в разі помилки угоду можна переукласти з іншим лікарем. Тому починати пошуки дійсно свого сімейного лікаря варто вже зараз.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація