Медицина, освіта та пенсії: Шмигаль назвав, скільки коштів закладено на ці сфери у проєкті бюджету-2021

Медицина, освіта та пенсії: Шмигаль назвав, скільки коштів закладено на ці сфери у проєкті бюджету-2021

Фото: УНІАН

Уряд минулого тижня передав на розгляд до Верховної Ради проєкт держбюджету-2021.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль назвав основні видатки на пріоритетні сфери, які закладені у проєкті бюджету на наступний рік та заявив, що усе буде профінансовано у повному обсязі.

Про це він повідомив у своєму офіційному телеграм-каналі.

"Уряд минулого тижня передав парламенту на розгляд у другому читанні проєкт держбюджету-2021. Зупинюся на деяких пріоритетах документу й на тих міфах, які уже поширилися щодо нього", - написав прем'єр.

Медицина

Так, рекордні видатки у 2021 році закладені на медичну галузь - 161 млрд грн. За словами Шмигаля, це на 30 млрд більше, ніж цього року та майже на 65 млрд більше, ніж у 2019-му. Тобто фактично за 2 роки фінансування медицини зросте на понад 60%. Зарплати всіх медиків наступного року буде підвищено на 30%.

Освіта

У сфері освіти зростання видатків заплановане практично на 30 млрд грн. Це дасть змогу підвищити зарплати освітянам на 26%. Крім того, продовжаться програми підтримки "Нової української школи". Наступного року буде збудовано та відремонтовано майже 300 закладів освіти, зазначає очільник уряду.

Соціальна сфера

"Попри чутки, жодні соцвиплати наступного року не будуть зменшені. Передбачається зростання пенсій для всіх наших пенсіонерів. Важливий момент: зменшення на 8 млрд грн фінансування Пенсійного фонду з бюджету буде компенсовано завдяки зростанню власних доходів Фонду", - наголосив Шмигаль та додав, що ці доходи будуть забезпечені, зокрема, завдяки зростанню мінімальної зарплати.

Нагадаємо, Кабмін минулої п'ятниці, 27 листопада, направив проєкт держбюджету на 2021 рік на розгляд народних депутатів до парламенту. Своєю чергою спікер парламенту Дмитро Разумков під час засідання погоджувальної ради 30 листопада заявив, що Верховна Рада України упродовж поточного тижня держбюджет на наступний рік розглядати не буде. Пояснив Разумков це тим, що проєкт надійшов до парламенту із значною затримкою. 

Депутати не встигають цього тижня остаточно затвердити бюджет на 2021 рік

Депутати не встигають цього тижня остаточно затвердити бюджет на 2021 рік

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Держбюджет-2020
Наступна публікація