Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Медики нагадали, які щеплення мають робити українці в дорослому віці

Більшість людей недбало ставляться до рекомендацій лікарів.

Унаслідок спалаху захворюваності кором в Україні набула актуальності проблема вакцинації дорослих. Дуже багато з них навіть не знає, куди поділася стара медична картка, де мали б зберігатися позначки щодо зроблених у дитинстві щеплень, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Після досягнення 30 років вакцинація від кору вже не здійснюється. "Нічого, не переживайте", - заспокоює таких пацієнтів сімейний лікар Євген Григанич. Пояснити таке вікове обмеження медики не можуть, але наголошують, що ефективними є насамперед щеплення, зроблені в дитинстві. "Хочемо, щоб у першу чергу в нас були щеплені діти, щоб таких дітей було багато і щоб вони зберігали колективний імунітет", - пояснила експерт з дитячих інфекційних хвороб Віра Олійник.

ВідеоЕксперимент ТСН: як дізнатися, чи загрожують інфекційні хвороби в дорослому віці

У Дніпрі від початку спалаху кору захворіли вже 24 людини. І майже половина з них – дорослі. Журналісти ТСН дізналася, які потрібні щеплення, а яку вакцину не можна отримати навіть за гроші, якщо тобі вже виповнилося 30.

Експеримент ТСН: як дізнатися, чи загрожують інфекційні хвороби в дорослому віці

Дорослі зазвичай мають імунітет від кору: одні отримали в дитинстві вакцину, інші перехворіли. А от з іншими інфекціями лікарі рекомендують бути завбачливішими – у МОЗ радять не забувати і про щеплення власним коштом. "У нас рекомендовані вакцинації проти грипу – держава не забезпечує безкоштовно. І від пневмококової інфекції, проти менінгококової також держава не забезпечує. Люди самі можуть купити вакцину", - пояснила головний позаштатний інфекціоніст міністерства Ольга Голубовська.

Сімейні лікарі нагадують, що кожен дорослий українець має раз на 10 років вакцинуватися від дифтерії та правця. Для цього слід переконатися у відсутності протипоказань і підписати згоду на щеплення. Препарати в амбулаторіях є, і вони безкоштовні. Щодо інших захворювань медики радять уточнювати все індивідуально.

Кореспондент ТСН Ольга Павловська

Залиште свій коментар

Вибір редакції