Медики назвали категорії киян, які найважче перенесли смог у столиці

Дата публікації
Перегляди
2346
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Медики назвали категорії киян, які найважче перенесли смог у столиці

Фото: УНІАН

Лікарі кажуть, що цей смог приніс нам токсичні речовини, та, на щастя, вони швидко розчиняються і їхня концентрація в повітрі не дуже висока.

Головний біль, кашель, ускладнене дихання та подразнення очей - їдкий смог не минув безслідно для здоров'я. Особливо це стосується тих, хто має хронічні захворювання легень та алергії. Дісталося від такого повітря й домашнім тваринам, йдеться в сюжеті ТСН 19:30.

"Я прокидалась вночі кілька разів від того, що не можу дихати. Допомогли антигістамінні препарати", — розповідає Марія Соломіна. Із сім’єю вона живе в селищі поблизу Києва. Для того, щоб вночі в дім не потрапив їдкий смог, жінка завісила двері простирадлом. Не витримав такого повітря і її пес Рекс.

"Рекс вчора почав кашляти, я намагалась занести його в будинок, але оскільки він не бачить, з ним дуже важко це зробити", — розповідає жінка.

Медики кажуть, що цей смог приніс нам токсичні речовини, та, на щастя, вони швидко розчиняються і їхня концентрація в повітрі не дуже висока. Проте тих, хто встиг відчути це на собі – чимало.

Їдкий смог на собі найбільше відчули люди з хронічними захворюванням легень, алергіки та навіть тварини

Їдкий смог на собі найбільше відчули люди з хронічними захворюванням легень, алергіки та навіть тварини

"Найбільший ризик — це маленькі діти, люди, які мають хронічні захворювання дихальної системи. Також високий ризик у людей, які мають хронічні захворювання легень. Може бути загострення, і посилюється ризик вторинних ускладнень під час вірусних захворювань", — розповідає заввідділення гострих інтоксикацій київської лікарні Олександр Урін.

Кияни на вулиці кажуть, що більше незручностей їм завдала вчорашня піщана буря, а симптомів отруєння смогом не відчули.

"Це може загострювати не лише сезонну алергію, яка є весняною в сезон цвітіння дерев, але й інші види алергії через часточки пилу, які можуть містити пилок тих рослин, що давно відцвіли минулого року", - розповідає алергологиня.

Аби звести до мінімуму шкоду для здоров’я у такому повітрі, треба щільно зачиняти вікна та двері, ретельно та регулярно проводити вологе прибирання і пити багато води. У Міністерстві охорони здоров’я радять не вживати алкоголь та не курити, щоб зменшити навантаження на організм. А якщо в наявності є побутовий очищувач повітря, обов'язково ним користуватися. І головне — залишатися вдома і не виходити на вулицю.

Кореспондентка ТСН Вікторія Ковцун

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2346
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація