Медики порадили українцям, як приборкати спалах захворюваності на кір

Серед лідерів – Одеська та Івано-Франківська області.

Спалах кору зафіксовано в 15 регіонах України. Лікарі рахують інфікованих сотнями, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"В Івано-Франківську захворіло 53 дитини на кір. З них 39 госпіталізовані. І майже всі не були щеплені проти кору, краснухи, паротиту", - каже лікар-педіатр кабінету профілактичних щеплень Івано-Франківської міської дитячої лікарні Христина Судак. По області цифри ще більші - майже 400 хворих на кір.

ВідеоВ Україні фіксують спалах кору

В Одесі за два місяці зафіксовано 300 недужих. В інфекційній лікарні для пацієнтів із кором відвели цілий корпус. Найчастіше хворі – це діти, підлітки та молодь. Медики пояснюють, що причиною спалаху є велика кількість невакцинованих дітей – свого часу батьки масово відмовлялись од щеплень, оскільки боялись ускладнень. Тепер до кабінетів для щеплень стоять черги навіть із затятими противниками вакцинації. Адже кір передається дуже швидко повітряно-крапельним шляхом – можна навіть не контактувати безпосередньо з хворим, а заразитися, просто побувавши в одному з ним приміщенні.

Інфекціоністи кажуть, що немає лиха без добра: торік вакцинувати своїх дітей відмовилася більше, ніж половина батьків. З одного боку, тепер виявилися цілком прогнозовані наслідки, з іншого – це змусило багатьох переглянути своє ставлення до вакцинації. "Це тільки відсутність усвідомлення, наскільки це важливо. У цього, звісно, батьків потрібно переконувати, тому що основним фактором відмови є батьківське незнання або небажання розуміти, наскільки це важливо", - каже головний лікар одеської дитячої поліклініки №6 Сергій Горищак.

Медики запевняють, що вакцин зараз достатньо, тому Міністерство охорони здоров'я України закликає батьків іти й щеплювати дітей. Лише так можна приборкати спалах захворюваності на кір, твердять фахівці. "Раніше було виправдання, що немає вакцин. Станом на сьогодні вакцин 100%. В грудні ми отримали більше мільйона доз", - розповіла заступник міністра Оксана Сивак. Пройти вакцинацію радять і дорослим, хто не отримав щеплення в дитинстві, однак робити це вони вже мають власним коштом, бо безкоштовна вакцина в лікарнях передбачена тільки для діток.

Кореспондент ТСН Сергій Осадчук

Залиште свій коментар