Медики пояснили, як довго коронавірус може жити на поверхнях та як їх правильно дезінфікувати

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Заразність коронавірусу знижується вже за три години.

Новий тип коронавірусу COVID-19 може продовжувати існування на певних видах поверхонь до 5 днів. Терміни його зберігання залежать від типу поверхні, температури й вологості навколишнього середовища. Найдовше коронавірус може існувати на металі (дверні ручки, столові прибори, монети) й кераміці, а найменше на алюмінії (банки з напоями, фольга) та міді (монети, чайники, фольга).

 Про це повідомляє Центр громадського здоров’я України.

Як уточнюється, вже за три години заразність коронавірусу суттєво знижується. Щоб мінімізувати можливе інфікування COVID-19, медики рекомендують щодня очищати і дезінфікувати предмети, з якими часто відбувається контакт. Зокрема, це дверні ручки, приліжкові тумбочки, каркаси ліжка та інші меблі у спальні. Для цього рекомендується використовувати звичайні побутові дезінфікуючі засоби із 0,5% хлору або 60-80% спирту із дотриманням правил безпеки.

Також у ЦГЗ радять щодня дезінфікувати ванну і унітаз. Бавовняну білизну можна прати з порошком у пральній машині за максимальної температури і ретельно після цього висушувати.

Коронавірус на поверхні
Центр громадського здоров’я України

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Залиште свій коментар

Вибір редакції