Медики пояснили, як довго коронавірус може жити на поверхнях та як їх правильно дезінфікувати

Медики пояснили, як довго коронавірус може жити на поверхнях та як їх правильно дезінфікувати

Фото: УНІАН

Заразність коронавірусу знижується вже за три години.

Новий тип коронавірусу COVID-19 може продовжувати існування на певних видах поверхонь до 5 днів. Терміни його зберігання залежать від типу поверхні, температури й вологості навколишнього середовища. Найдовше коронавірус може існувати на металі (дверні ручки, столові прибори, монети) й кераміці, а найменше на алюмінії (банки з напоями, фольга) та міді (монети, чайники, фольга).

 Про це повідомляє Центр громадського здоров’я України.

Як уточнюється, вже за три години заразність коронавірусу суттєво знижується. Щоб мінімізувати можливе інфікування COVID-19, медики рекомендують щодня очищати і дезінфікувати предмети, з якими часто відбувається контакт. Зокрема, це дверні ручки, приліжкові тумбочки, каркаси ліжка та інші меблі у спальні. Для цього рекомендується використовувати звичайні побутові дезінфікуючі засоби із 0,5% хлору або 60-80% спирту із дотриманням правил безпеки.

Також у ЦГЗ радять щодня дезінфікувати ванну і унітаз. Бавовняну білизну можна прати з порошком у пральній машині за максимальної температури і ретельно після цього висушувати.

Фото: Центр громадського здоров’я України

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація