Медики радять не робити щеплення під час спалаху епідемії

Під час щеплення хвора людина може не витримати вакцинального навантаження. Крім того, на формування "імунної відповіді" піде місяць.

Під час спалаху сезонних вірусних захворювань чи епідемії грипу не можна робити щеплення, попередила академік-інфекціоніст АМН України Жанна Возіанова

За її словами, спочатку необхідно обстежити людину, визначити її імунний статус.

"Адже ніхто не знає, інфікована в даний момент людина чи ні, вона просто може не витримати вакцинального навантаження", - пояснила експерт.

Крім того, за даними науковців, імунна відповідь може сформуватися лише через місяць, що автоматично виключає питання вакцинації за нинішніх умов.

Академік зазначила, що вона взагалі є противником поголовних щеплень. На переконання Возіанової, треба спочатку обстежити людину, визначити її імунний статус, а вже потім вирішувати – потрібна саме їй вакцинація, чи ні.

Нагадаємо, у зв'язку з епідемією грипу та ГРВІ в Україні президент Віктор Ющенко нещодавно звернувся до українців із закликом вакцинуватися тільки після консультації з лікарем.

"Єдиним засобом запобігання будь-якій інфекції є вакцинація... Як глава держави, прошу вас, дорогі співвітчизники, переглянути своє ставлення до вакцинації, і в разі потреби, підкреслюю, виключно після консультації з лікарем, зробити її", - сказав глава держави.

За останніми даними, станом на 8 листопада жертвами вірусної пневмонії стали 146 людей, кількість хворих на грип та ГРВІ наближається до мільйона, понад 43 тисячі хворих госпіталізовані.

Читайте також:

Уряд обіцяє комплексну вакцинацію українців

Тимошенко заперечила, що має щеплення від свинячого грипу

Львівський медуніверситет: "Таміфлю" має важкі побічні ефекти

Ліки від грипу продаватимуть виключно за рецептами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: