Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Медики розповіли, коли Україну атакуватиме грип і яких штамів слід чекати

Лікарі вже пропонують українцям подбати про вакцинацію.

У Міністерстві охорони здоров’я України, Центрі громадського здоров’я, Державному експертному центрі обговорили ступінь готовності країни до нових сезонних епідемій. До розмови долучилися міжнародні та громадські організації, а також постачальники вакцин.

Як повідомляє пресс-центр МОЗ, в Україні чекають на грип у цьому жовтні, а завершення сезону епідемій прогнозують у травні наступного року. Згідно з опублікованим прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірусами, які ймовірно будуть циркулювати в Україні, є A/Michigan/45/2015(H1N1)pdm09; A/Singapore/ INFIMH-16-0019/2016(H3N2); B/Colorado/06/2017.

ВідеоУ Києві від грипу померла 7-річна дівчинка

Жертва грипу. У столиці після тижня хвороби померла семирічна дівчинка. У міському департаменті охорони здоров’я заявили, що вже отримали усі необхідні лабораторні підтвердження. Перші ознаки вірусного захворювання у дитини з’явилися на початку місяця, майже тиждень її лікували вдома. Коли зрозуміли, що це не дає результатів, дівчинку у важкому стані привезли до лікарні. У реанімації вона провела добу, однак врятувати її не вдалося.

У Києві від грипу померла 7-річна дівчинка

"Завдяки узгодженим діям МОЗ України та Державного експертного центру уже перереєстровано вакцини відповідного штамового складу проти грипу. Для епідсезону 2018-2019 року в Україні очікується наявність трьох вакцин від грипу. Одна з них уже зареєстрована в Україні, друга вакцина завершила процес спеціалізованої експертизи реєстрації, матеріали щодо третьої вакцини перебувають на розгляді у Державному експертному центрі", - розповіли у профільному міністерстві.

Там уточнили, що препарати будуть доступні в аптеках уже у вересні, тож кожний українець зможе за бажання їх придбати та вакцинуватися. “Це дозволить попередити важкі ускладнення від грипу та знизити захворюваність”, - пояснила заступниця міністра охорони здоров’я з європейської інтеграції Ольга Стефанишина.

Згідно зі статистикою, щороку в Україні реєструється близько 6 млн інфекційних захворювань, 98% з яких складають захворювання на грип та ГРВІ. Вакцинація ж проти грипу залишається дуже низькою. “За попередні три епідсезони рівень щеплень серед загального населення становив близько 0,5%. Хоча саме вакцинація є найнадійнішим методом профілактики захворювання та попередження його важких ускладнень”, - наголосив генеральний директор Центру громадського здоров’я Володимир Курпіта.

Грип, інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції