Медики з Івано-Франківська пояснили смерть дитини при пологах нещасним випадком

Медики з Івано-Франківська пояснили смерть дитини при пологах нещасним випадком

Правоохоронці вже погодили незалежну експертизу.

Лікарі з Івано-Франківська назвали смерть ненародженої дитини в утробі матері нещасним випадком. Натомість рідні породіллі вважають, що серце ненародженої дівчинки зупинилося, бо жінці стимулювали пологи, а не зробили кесарів розтин, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Викладач медичного університету Леся Бойчук запевняє, що в породіллі не все було ідеально, передчасно відійшли води, а перейми не починалися, тож вона їх стимулювала, аби жінка народила сама. Ускладення ж виникло так блискавично, що смерть дитини була неминучою. "Враховуючи, що і перші пологи жінки були затяжні, до 20 годин, тому вибрана очікувальна тактика зідно діючих протоколів. Якщо слухатись всіх роділь і родичів про кесарський розтин, це – операція, і це не є одноосібне рішення. Це мають бути чіткі покази", - пояснила доктор медичних наук, доцент кафедри акушерства та гінекології Івано-Франківського національного медичного універститету.

Лікарі розповіли, чому померло ненароджене дитя під час пологів у Івано-Франківську

Лікарі розповіли, чому померло ненароджене дитя під час пологів у Івано-Франківську

У перинатальному центрі, де сталася трагедія, ініціювали службове розслідування. На вимогу рідних породіллі експертизу роблять незалежні судмедексерти. Попередні результати можуть оголосити вже за два тижні. "Ми створили спільну комісію. Два професори не нашої кафедри, які абсолютно незалежні акушери та гінекологи, і професор-патологоанатом. Ми взяли дозвіл прокурора на проведення судмедекспертизи, в якій ми навіть не маємо право взяти участь. Бо це зовсім незалежна експертиза", - пояснив головний лікар Івано-Франіквського обласного перинталаьного центру Ігор Вакалюк.

Як уже повідомлялося, родина з Івано-Франківська звинувачує лікарів у смерті своєї ненародженої донечки. Вони кажуть, що породіллі півдоби стимулювали пологи, аж поки у маляти не зупинилося серце.

Повʼязані теми:

Наступна публікація