Медики застерегли, що можна отруїтись і їстівними грибами

Дата публікації
Медики застерегли, що можна отруїтись і їстівними грибами

На стихійних ринках продають радіоактивні лисички

Врятованих пацієнтів отруєння грибами переслідуватиме все життя.

У Києві загинула 13-річна дівчинка, яка отруїлася грибами. Її тримали на апараті штучної печінки, та організм зрештою не впорався, йдеться в сюжеті ТСН.

За життя її меншої сестри і старшого брата досі борються в токсикологічному відділенні ОХМАДИТу.

Нагадаємо, родина з Київщини назбирала грибів, серед яких ймовірно була бліда поганка.

Водночас досвідчений грибник Іван Перекос від грибів не відмовляється - збирає лише білі, а потім перевіряє їх під час приготування.

"Є індикатор - це цибуля. Тільки потемніла - викидай гриби", - поділився досвідом грибник.

Їстівний білий гриб легко можна переплутати з отрутою - блідою поганкою. "Коли зрізаємо ми, він моментально стає не то що синім, а навіть чорним. Навіть маленького кусочка вистачить, щоб літальний був кінець", - застеріг грибник.

Але навіть врятованих пацієнтів, кажуть лікарі, отруєння грибами переслідуватиме все життя. "Виникали токсичні гепатит навіть з переходом в цирозні зміни в печінці", - розповіли у лікарні.

Медики запевняють, що можна отруїтись і їстівними грибами, якщо вони зібрані в забрудненій зоні. Купувати гриби на стихійних ринках - це все одно, що грати у російську рулетку.

Кореспондент ТСН віднесла на експертизу лисички, кілограм яких зважили біля метро Святошин.

У лабораторії були вражені. "Ми одержали 710 бекерелів на кілограм сюди міститься радіонуклідів цезію", - повідомила керівник хіміко-технологічної лабораторії Ольга кисіль.

В то час як результат не має перевищувати 500 бекерелів. Лисички мають неабияке випромінення - на 200 одиниць перевищують норму.

"Лисички забруднені. Якщо це дитина з'їла, ви розумієте, печінка все втягується", - зауважили в лабораторії.

Дітей годувати грибами категорично заборонено, кажуть лікарі. Дорослі мають самостійно вирішувати - їсти чи не їсти. Але це все одно, що ходити по лезу ножа.

13-річна дівчинка загинула від отруєння грибами

13-річна дівчинка загинула від отруєння грибами
Наступна публікація