Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Медсестра інтернату на Житомирщині прирекла хлопчика в агонії на смерть

Дитину врятували волонтери, а скандал дійшов до уповноваженого президента.

Медсестра Романівського дитячого будинку-інтернату для інвалідів на Житомирщині не змогла збити 7-річному хлопчику високу температуру, але й не схотіла викликати швидку допомогу. Життя дитині в агонії врятували волонтери, які змусили її викликати "швидку", йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Хлопчик із ДЦП не може ходити, сидіти та самостійно розмовляти. Останні два роки він провів по спец закладах. У столичному інституті педіатрії з ним поруч мама. "На десятий день мені сказали, що дитина в такому стані! Приїхала терміново, кричати почала", - розповіла вона.

Відео На Житомирщині медсестра дитячого будинку не захотіла викликати швидку 7-річному хлопчику

До цього дня хлопчик міг не дожити. Волонтерка Світлана Харченко згадує вечір, коли їй розповіли, що в інтернаті побачили дитину в агонії. "Ми вирішили поїхати туди. Нам медсестра відповіла: так, є такий, так, агонія, так, нічого не можна зробити", - розповіла представниця громадської організації "Україна без сиріт". Дитина була з температурою 40, а медсестра на ідею госпіталізації просила "не морочити голову", бо в дитини складний діагноз і вона не може жити.

Медсестра Наталія Оліярник продовжує працювати та наполягати на своєму. "А то життя? Ви його бачили?", - питає вона в журналістів і додає, що дитині було б краще померти. Допомагала ж дитині тим, що замотала її голову вологою матерією, щоб прохолодити від жару. У лікарні, куди хлопчика привезли тієї ж ночі, кажуть, що стан малечі стабілізував один укол. "Була температура, здається, 40 з лишком. Тільки ми зробили сібазон – температура спала", - каже завідувач дитячим відділенням Анатолій Воробйов.

В інтернаті вже відбулася перевірка. В департаменті охорони здоров'я кажуть, що медсестра взагалі не відповідає жодним вимогам і не має атестації. Висновок уже передали департаменту соціального захисту, котрому підпорядкований інтернат. Там чіткого коментаря ситуації дати не можуть або не хочуть. Водночас уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба пообіцяв слідкувати за тим, щоб винні понесли покарання. "В реанімації температура була 41,7. Тобто дитина була фактично доведена до смерті", - заявив він.

Раніше у Житомирі 9-річний школяр сів у мікроавтобус, але водій почав рух, не зачинивши дверей. Хлопчик випав на дорогу і тепер перебуває в лікарні. Поліція відкрила кримінальне провадження.

Кореспондент ТСН Людмила Бадалян

Залиште свій коментар

Вибір редакції