Медведчук написав заяву до поліції на журналістів, яких блокували його охоронці

Дата публікації
Перегляди
1238
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Медведчук написав заяву до поліції на журналістів, яких блокували його охоронці

Фото: Reuters

Дії журналістів називають провокацією, у "Схемах" відкидають ці звинувачення.

Лідер руху "Український вибір" Віктор Медведчук написав заяву до поліції та Генеральної прокуратури на журналістів, роботі яких перешкоджали його охоронці.

Про це йдеться у листі адвоката Медведчука Ігоря Кириленка, який отримали журналісти програми "Схеми".

У листі спробу зняти приліт політика приватним літаком називають "провокацією", а представників ЗМІ звинувачують у втручанні в приватне життя політика.

"Згідно з діючим законодавством України, збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про Медведчука В.В. можливе тільки за його особистої згоди на це. Отже, провокація журналістів Радіо Свобода підпадає під дію статті 182 Кримінального кодексу України ("порушення недоторканності приватного життя")", - йдеться у листі.

"Наразі щодо зазначених подій подано заяви до Національної поліції України та Генеральної прокуратури України про вчинення кримінального правопорушення", – йдеться в листі від адвоката.

Також у Медведчука застерегли журналістів від оприлюднення матеріалу у прямому ефірі. "Причетні до цього особи понесуть відповідальність згідно з чинним законодавством України", – вказано в листі від адвоката Кириленка.

Журналісти з’ясували, що охоронці Медведчука є співробітниками детективного охоронного агентства "Шторм". Засновником і керівником цієї компанії є Віктор Іванович Чорний. Із Віктором Медведчуком його пов’язує Федерація бойового самбо України. Чорний є віце-президентом федерації, а Медведчук – почесним президентом.

Редакція програми «Схеми» відкинула звинувачення адвоката Віктора Медведчука і вважає їх такими, що не відповідають дійсності.

"Лист від імені Ігоря Кириленка, адвоката, який захищає інтереси лідера організації «Український вибір», редакція програми отримала за годину до виходу розслідування про Віктора Медведчука. У листі він назвав розслідування журналістів щодо перельотів політика до Росії «провокацією» та звинуватив їх у втручанні у приватне життя Віктора Медведчука і його родини... У редакції програми розслідувань всі ці звинувачення вважають безпідставними та такими, що мають на меті залякування. Редакція заявляє, що журналісти виконували свою законну професійну діяльність у громадському місці, про що неодноразово повідомляли охороні Медведчука та демонстрували посвідчення", - йдеться у заяві "Схем".

Крім того, журналісти назвали наклепом інформацію про те, що знімальна група «Схем» мала з собою зброю.

Нагадаємо, раніше журналіст програми "Схеми" Михайло Ткач повідомив про напад невідомих на їхню знімальну групу. За його словами, це сталося увечері 7 листопада біля VIP-терміналу аеропорту "Київ", де журналісти намагалися зняти приліт літака українського політика Віктора Медведчука з Росії та його вихід з терміналу. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1238
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація