Медведчук не оскаржував рішення суду, яким дозволили розповсюдження книжки про справу Стуса

Автор
Олена Вус
Дата публікації
Перегляди
1146
Медведчук не оскаржував рішення суду, яким дозволили розповсюдження книжки про справу Стуса

Фото: facebook.com/vakhtang.kipiani

Попереду ще рішення суду, яке стосується розміру витрат на правничу допомогу.

Нардеп "Опозиційної платформи - За життя" Віктор Медведчук не подав касаційну скаргу на рішення апеляційного суду щодо книги Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса".

Про це повідомив автор книги Вахтанг Кіпіані у понеділок, 17 травня.

"Є гарна новина. Маємо документальний доказ, що нєкто Медведчук не подав касаційну скаргу на рішення апеляційного суду щодо книги "Справа Василя Стуса". Отже, крапку іменем України поставлено", – написав він на сторінці у Facebook.

За його словами, лояльний КДБ ексадвокат Василя Стуса не отримав бажаного – ні заборони книги в будь-який спосіб на будь-якій території, ні жодних вилучень з текстів, ні спроби отримати фактичне вето на згадування свого імені в контексті розправ над українськими поетами Стусом і Литвином.

"Попереду ще рішення суду, яке стосується розміру витрат на правничу допомогу. Медведчук не хоче компенсувати оплату роботи захисників видавництва. Дивна річ - не було б безглуздого позову - не було б найнято адвокатів, вони б не витрачали час на цю справу і так далі", - резюмував Кіпіані.

Як повідомлялося, у серпні 2019 року Медведчук подав до суду на Кіпіані. Депутат заявив, що певні висловлювання в книжці не відповідають дійсності та є предметом судового розгляду.

Торік восени Дарницький районний суд Києва заборонив її розповсюдження без дозволу нардепа. Крім того, автора книжки зобов'язали видалити з неї всі згадки про нині народного депутата, а 40 років тому - адвоката Стуса, призначеного йому державою. 

Одразу після такого рішення суду соцмережі просто вибухнули коментарями з обуренням, а у магазинах та Інтернеті шаленими темпами українці почали скуповувати книжку "Справа Василя Стуса". За лічені години усі примірники розкупили, а видавництво повідомило, що готує новий наклад. 

Новини України: "Справу Василя Стуса" тепер можна розповсюджувати без дозволу Медведчука

Новини України: "Справу Василя Стуса" тепер можна розповсюджувати без дозволу Медведчука