Медведько хоче реформувати прокуратуру

Генеральний прокурор хоче визначити конституційний статус прокуратури і зробити її частиною судової системи.

Олександр Медведько
УНІАН
Генпрокурор заявляє про необхідність реформ.
Генеральний прокурор України Олександр Медведько заявляє про необхідність визначити в новій редакції Конституції України конституційного статусу прокуратури. 

Про це він заявив на прес-конференції в Одесі, де почала роботу 14-та Міжнародна конференція прокурорів Європи і Середньої Азії. 

"Перш за все, потрібно визначити конституційний статус наглядового відомства - зараз прокуратура не відноситься ні до виконавчої, ні до законодавчої, ні до судової гілок влади", - заявив Медведько.
 
Водночас, вважає генпрокурор, прокуратура повинна бути складовою частиною судової системи. 

Крім того, необхідно посилити наглядову функцію органів прокуратури, відповідно, скоротивши їхні повноваження в частині слідства. Частково це вже зроблено: 1 серпня 2007 року Верховна рада України внесла зміни до Кримінально-процесуального кодексу, передавши від прокуратури в МВС розслідування 15 складів злочину, зазначив Медведько.
 
За його словами, частина пропозицій Генпрокуратури України до проекту Основного Закону ще в жовтні 2006 року схвалені Європейською Комісією за демократію через право Ради Європи (Венеціанською комісією). 

Медведько також вважає за необхідне скасувати військові прокуратури, яких зараз в країні 59: 4 регіональних і 55 гарнізонних. На його думку, функції військових прокуратур можуть бути без проблем передані цивільним структурам. 

Генпрокурор нагадав, що 1 січня 2006 року президент України видав Указ про реформування правоохоронної системи країни. Генеральній прокуратурі призначалося розробити і внести свої пропозиції до змін 7-го розділу ("Про прокуратуру") Конституції України.
 
16 жовтня пропозиції Генпрокуратури були розглянуті на засіданні Національної комісії з питань зміцнення демократії і верховенства права. Цей консультативний орган також схвалив ці правові напрацювання, зазначив Медведько.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: