Медведько хоче, щоб усі втікачі епохи Кучми повернулися до України

Кримінальні справи щодо колишнього керівника Держуправління Ігоря Бакая закриті, а щодо Руслана Боделана - чекають рішення.

Генеральний прокурор Олександр Медведько вважає, що "було би правильно, якби усі втікачі (які залишили Україну після Помаранчевої революції – прим. ред.) повернулися".

"Тоді б ми могли поставити крапку в багатьох кримінальних справах - або направили їх у суд, або закрили, щоб не було політичного підтексту. А щодо Білоконя кримінальна справа не порушувалася", - заявив він.

Медведько повідомив, що наразі кримінальні справи щодо колишнього керівника Держуправління Ігоря Бакая закриті, а щодо Руслана Боделана - чекають рішення.

"Їх закривала не Генпрокуратура, а суд. Коли в 2005 році порушили кілька кримінальних справ щодо Ігоря Бакая - в основному про зловживання службовим становищем, підробку документів, - вони практично відразу ж стали оскаржуватися його адвокатами", - нагадав генпрокурор.

За його словами, протягом усього цього часу слідство фактично не велося, блокувалося судами.

"Щораз прокуратура вносила апеляції, доходило навіть до Верховного суду - і справи знову поверталися в районний суд. І так протягом п'яти років. І з'явилося усім відоме рішення Печерського суду, яке "поховало" усі кримінальні справи. Ми знову внесли апеляцію, у задоволенні якої в черговий раз 14 квітня цього року відмовлене", - зазначив Медведько.

Відповідаючи на питання про колишнього мера Одеси Руслана Боделана, Медведько не зміг спрогнозувати результати порушення кримінальної справи проти нього.

"У тому ж 2005 році під гаслом "Бандитам тюрми" порушена кримінальна справа щодо Руслана Боделана за ст. 364 "Зловживання службовим становищем". Сума збитку, наскільки я пам'ятаю, була більше 400 тисяч гривень. Руслан Боделан у той момент перебував в Росії", - нагадав він.

За словами Медведька, "22 березня цього року після вивчення кримінальної справи Генпрокуратура зробила висновок, що зазначені постанови винесені слідчим передчасно, тому їх і скасували. Довідавшись про це, Руслан Борисович приїхав в Одесу, а його поява дозволила продовжити слідчі дії, чим зараз і займається прокуратура Одеської області".

"У залежності від результатів у сукупності з іншими матеріалами кримінальної справи буде ухвалено остаточне рішення. Можливо, він і буде притягнутий до кримінальної відповідальності, а можливо, і ні - це вирішить слідчий", - резюмував генпрокурор.

Читайте також:

ГПУ перевірить законність закриття справи щодо Боделана

Чиновника, який отримав рекордний хабар, відпустили на волю

Прокуратура Києва оскаржила закриття справ проти Бакая

ГПУ обіцяє до кінця квітня пред'явити Лозінському звинувачення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: