Медведько заперечує політичний підтекст реорганізації ГПУ

Генпрокурор Олександр Медведько заявив, що зміни викликані виключно бажанням оптимізувати діяльність відомства.

Генпрокурор Олександр Медведько категорично заперечує політичний підтекст реорганізації слідчих управлінь Генпрокуратури і стверджує, що зміни викликані виключно бажанням оптимізувати діяльність відомства.

"Свого часу мною було прийняте рішення про створення двох главків слідства. За перший главк відповідав Кузьмін (замгенпрокурора Ренат Кузьмін), за другий — Голомша (замгенпрокурора Микола Голомша)", - сказав він.

"На жаль, практика засвідчила, що в результаті такої схеми ми певною мірою втратили стрункість слідства. Були розпорошеність, нестикування, непорозуміння", — пояснив Медведько

У зв'язку з цим, за його словами, було ухвалено рішення про створення єдиного головного слідчого управління, яке очолив ще один заступник генпрокурора Віталій Щоткін.

"Я прийняв рішення про повернення до попередньої перевіреної схеми: є одне головне слідче управління, яке очолює один заступник і несе повну відповідальність за все слідство", — підкреслив Медведько.

Він заявив, що в реорганізації немає політичного підтексту, і назвав такими, що не відповідають дійсності відомості про те, що Кузьмін, котрий розслідував легітимність призначення голови Верховного суду, пов'язаний з Борисом Колесніковим, Голомша, котрий наглядав за слідством у справі про отруєння Віктора Ющенка, — з головою держави, а Щоткін є людиною самого Медведька.

"Я як генеральний прокурор нічого не знаю про особливі стосунки Ющенка з Голомшею і Колеснікова з Кузьміним. Я вважаю, що це все неправда. А Віталія Івановича Щоткіна знає вся країна як чудового професіонала, який віддав слідству все своє життя", — заявив Медведько.

Генпрокурор також підтвердив факт службової перевірки діяльності Галини Климович — керівника слідчої групи, що розслідує отруєння Віктора Ющенка, яка без рішення суду зажадала у мобільних операторів інформацію, що стосується місцезнаходження в різні періоди телефонів, котрі належать, зокрема, першим особам держави.

За інформацією ЗМІ, Кузьмін вніс подання про порушення кримінальної справи проти Климович.

"Мені відомо про рапорти Кузьміна, і я знаю, що проводили перевірку. Щойно я розберуся в цій ситуації, сповіщу про результати громадськість", — заявив генпрокурор.

Читайте також:

Звільнено прокурора, який брав участь у вбивстві на Кіровоградщині

СБУ визнала, що прослуховувала заступника генпрокурора

Ющенко вимагає від ГПУ перевірити, хто керує містами та селами України

Слідчі обшукали квартиру і кабінет заступника голови СБУ Дурдинця

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: