Медведько звільнив ще одного заступника

Генпрокурор Олександр Медведько звільнив свого заступника Миколу Голомшу. Його призначено прокурором Центрального регіону.

Пост заступника генпрокурора України залишив Микола Голомша. Він переведений з посади заступника генпрокурора на іншу, з пониженням. Наказом генерального прокурора Олександра Медведька від 22 липня він призначений військовим прокурором Центрального регіону.

Голомша працював заступником генерального прокурора з листопада 2003 року. У квітні 2007-го він був переведений на посаду прокурора Львівської області, але, не пропрацювавши там і місяця, повернувся в центральний апарат ГПУ. Тоді під його нагляд було віддано Головне слідче управління, а також розслідування трьох резонансних кримінальних справ: про отруєння кандидата в президенти Віктора Ющенка, замовників вбивства журналіста Георгія Гонгадзе і загибелі лідера Народного руху України В'ячеслава Чорновола, пише видання "Коммерсантъ-Украина".

Зараз Голомша перебуває у відпустці до 6 вересня і, судячи з усього, вже звикся з новою посадою. Пояснити причини переведення на посаду з пониженням Голомша не захотів. "Я зараз у відпустці, сиджу на березі в оточенні друзів, мені незручно говорити", - сказав він.

Останнім часом він курирував у ГПУ діяльність Головного управління військових прокуратур, Головного управління забезпечення діяльності органів прокуратури, управління розгляду звернень та прийому громадян, а також відділу фінансування та бухгалтерського обліку. Новий куратор у цих управлінь не з'явився - отже, посаду заступника генпрокурора залишається вакантною.

За інформацією видання, ним може стати перший заступник прокурора Донецької області Наталя Марчук. Втім, вчора вона зазначила, що не розмовляла з генпрокурором на цю тему: "Я не очікувала від вас такого запитання. У мене плани працювати там, куди мене призначив генпрокурор, - на те у мене і погони, щоб я виконувала всі вказівки генерального прокурора. У Донецькій області я працюю давно, люблю область, мені подобається тут працювати ".

Співрозмовник, знайомий з причинами кадрових перестановок в ГПУ, розповів, що переведення Голомші на іншу посаду є однією з домовленостей Президента Віктора Януковича й генерального прокурора. "Це реалізація програми оновлення ГПУ. У списку троє: Корнякова, Голомша і Щоткін - на цьому реформування Генпрокуратури закінчиться. Але за Щоткіна перед президентом дуже просить Медведько, тому його звільнення повисло в повітрі", - заявив він.

Віталій Щоткін є заступником генпрокурора з листопада 2005 року і впродовж останнього року курирував у ГПУ слідство, в тому числі розслідування резонансних кримінальних справ. У липні в Генпрокуратурі була проведена реорганізація, виділено Головне управління з розслідування особливо важливих справ, яке зараз перебуває під наглядом заступника генпрокурора Рената Кузьміна.

Як повідомлялося, заступник генпрокурора Тетяна Корнякова, курирував у ГПУ питання загального нагляду, у липні, перебуваючи у відпустці, написала рапорт про звільнення за власним бажанням. Тепер вона займає посаду заступника міністра палива та енергетики.

Читайте також:

Генпрокурор призначив собі нового заступника

Екс-заступниця генпрокурора отримала високу посаду в Мінпаливенерго

Генпрокуратура завела справу ще на кількох урядовців Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: