Мєдведєв сподівається, що українці не відхрестяться від газової угоди

"Газове співробітництво здійснюється на основі формули; формула носить універсальний характер", - підкреслив російський президент.

Президент Росії Дмитро Мєдведєв сподівається, що проблем з поставками російського газу в Європу транзитом через Україну цього року не виникне, а досвід останніх років повинен навчити українських партнерів тому, що "не можна підривати наявну договірну базу, навіть якщо вона не подобається".

"Коли наші колеги, партнери, президент України, прем'єр-міністр України кажуть:" Цей договір несправедливий, він нехороший, він типу від лукавого, і ми його не будемо виконувати ", послухайте, це ні в які ворота не лізе! Всі договори доти, доки вони не спростовані певним чином у судовому порядку, або не припинені сторонами, підлягають виконанню"- заявив Мєдведєв в інтерв'ю телеканалу Euronews в Ярославлі.

При цьому він сподівається, що "українські партнери та друзі будуть точно так само неухильно, суворо дотримуватися рамки договору, укладеного в 2009 році".

Що ж стосується майбутнього, то, як нагадав Медведєв, він неодноразово про це говорив: "Ми з нашими українськими колегами готові обговорювати різні схеми співпраці: і просунуті, засновані на інтеграції, засновані на створенні або входженні України до Митного союзу".

"Вони, правда, чомусь говорять, що СОТ їм перешкоджає бути в Митному союзі, це трошки дивно. Чомусь нам СОТ до Митного союзу не перешкоджає вступати, а їм перешкоджає. Але це вже внутрішня самооцінка", - зазначив президент РФ .

На його думку, можливі й інші підходи, включаючи інвестиційну присутність в економіці й у газотранспортній системі України.

"Якщо ми з цих питань зможемо домовитися, ми, напевно, готові будемо розглядати питання про зміну схеми співпраці", - сказав Медведєв.

Але при цьому, підкреслив голова російської держави, "залишаться непорушними речі: завжди газове співробітництво здійснюється на основі формули; формула носить універсальний характер".

"Причому, вона стосується й України, й інших країн, розмови про те, що" ми платимо більше, ніж інші держави ", ні на чому не засновані. Це чистої води пропаганда. Україна платить за тією ж самою формулою, і платить гроші, співмірні з тими грошима, які платять інші європейські споживачі", - сказав Медведєв.

За його словами, "ціни високі, це так, але вони ж бувають і екстремально низькими, і в цьому випадку це проблема для енергопостачальника".

"Тому сподіваюся, що українські споживачі будуть справно виконувати договір, а про наші майбутні справи, про параметри майбутньої співпраці ми домовимося", - додав президент РФ.

Читайте також:

Росія злякалася міжнародного аудиту газових угод з Україною

Україна ще 10 років буде головним транзитером російського газу

ЄС перестрахувався і готовий до припинення постачання газу з Росії

Злиття Нафтогазу України з російським Газпромом не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: