Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ОП передав Меджлісу розсекречені документи НКВС про депортацію кримських татар

Офіс президента надав Меджлісу докази тортур.

Офіс Президента України передав Меджлісу кримськотатарського народу розсекречені документи НКВС СРСР, які стосуються депортації кримських татар 1944 року. Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Андрій Смирнов.

"Місяць тому ми отримали інформацію та підтверджувальні документи, які стосуються примусової депортації кримських татар, тих знущань і геноциду, який був вчинений радянським режимом. Президент доручив правоохоронним органам зібрати та максимально систематизувати інформацію, яка є в архівах і яка досі не була оприлюднена", – заявив Смирнов під час зустрічі з представниками Меджлісу кримськотатарського народу.

Він зазначив, що це перший етап оприлюднення розсекречених документів, пов’язаних з геноцидом кримськотатарського народу.

"Це жахлива історія про те, як люди по 28 діб їхали без води і без їжі, про жахливі умови праці. Це факти про те, яка кількість людей за певний проміжок часу була просто вбита. Умови проживання взагалі важко назвати людськими – люди спали у вагонах, на сирій землі, дуже часто страждали на важкі захворювання й помирали", – розповів Смирнов.

документ, депортація
Сайт президента України

За його словами, розсекречені документи датуються 1944 роком і містять інформацію про кількість людей, щодо яких застосовували тортури. Він додав, що роботу з пошуку документів, пов’язаних з депортацією кримських татар, буде продовжено.

"Ми будемо узагальнювати документи, зводити в історичні каталоги, доводити до суспільства. Істину та правду в цьому питанні необхідно встановити", – сказав Андрій Смирнов.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров подякував Офісу Президента за оприлюднення документів.

"Ці документи – донесення відділів НКВС СРСР. Не вперше ми отримуємо розсекречені документи з архівів України, з інших закладів. Для нас це дуже важливо, оскільки Верховна Рада ухвалила постанову, якою визнала насильницьку депортацію кримськотатарського народу геноцидом", – уточнив Чубаров.

Він повідомив, що у складі Курултаю кримськотатарського народу працює комісія з вивчення наслідків геноциду кримських татар. "У цих документах є конкретні долі людей, є деталізація. Це хвилюючий момент для народу в цілому", – додав голова Меджлісу.

"Ганебні факти геноциду мають знайти своє конкретне відображення у процесуальних рішеннях правоохоронних органів", – зауважив Андрій Смирнов.

Нагадаємо, 17 травня повідомлялося, що Міністерство закордонних справ закликає міжнародну спільноту визнати депортацію з Криму кримських татар 1944 року геноцидом кримськотатарського народу.

Відео У світі вшановують пам'ять жертв депортації кримських татар

Латвійський міністр закордонних справ Едгар Рінкевичс назвав її - геноцидом, учиненим за вказівкою радянської влади. Головні дипломати Литви та Чехії нагадали в Твіттері про теперішні злочини Росії в анексованому Криму.  

У світі вшановують пам'ять жертв депортації кримських татар

Залиште свій коментар

Вибір редакції