Меджліс пропонує надати кримським містам татарські назви

Лідер татар Джемілєв виступає за перейменування більше тисячі населених пунктів. Місцева влада вважає, що такі дії спровокують міжнаціональний конфлікт.

Лідер меджлісу кримсько-татарського народу народний депутат Мустафа Джемілєв ініціював створення тимчасової слідчої комісії з питань повернення історичних назв на кримсько-татарській мові населеним пунктам на території Криму.

Слідча комісія протягом шести місяців повинна встановити кримсько-татарські назви населених пунктів, які були перейменовані в 1941-1944 роках у зв'язку з депортацією кримсько-татарського народу. До складу комісії увійдуть десять представників всіх парламентських фракцій, а очолить її народний депутат Олеся Доній ("Наша Україна–народная самооборона").

Як повідомив Джемілєв, повернення містам і селам Криму кримсько-татарських назв відновить історичну справедливість. "Більше тисячі населених пунктів Криму, включаючи і крупні міста, має свої історичні назви на кримсько-татарській мові, які потрібно відновити. Наприклад, Сімферополь – Акмесджіт, Феодосія – Кефе, Евпаторія – Гезльов, Севастополь – Ахтіяр", - розповів він.

На думку представників місцевих властей, повернення містам Криму назв на кримсько-татарській мові може спровокувати на півострові міжнаціональний конфлікт.

Заступник голови Севастопольської міської держадміністрації Владимир Казарін заявив, що окрім кримсько-татарської общини, на півострові є ще і грецька, і російська.

"Їх інтереси не можна не враховувати! – обурено заявив він.– Історія і топонімія Кримського півострова дуже різноманітна, населені пункти в різні епохи носили різні назви. Тільки у Керчі можна налічити 12 назв на різних мовах".

На думку Казаріна, перейменування може обернутися навіть міжнародними проблемами: "Багато міст Криму мають інтернаціональне транспортне значення, і згідно міжнародним конвенціям перейменовувати їх просто не можна!".

Читайте також: 

Кримські татари пожаліються Європі на порушені права і Могильова

Лідера кримських татар висунули на Нобелівську премію миру

Меджліс звинуватив нового главу МВС у фашизмі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: