Мельниченко: ГПУ взялася за всі злочини, записані на плівках

Прокуратура почала розслідувати всі злочини, записані на плівки Мельниченком, зокрема теракт у Кривому розі 1999 року та фальсифікації на виборах того ж 99 року.

Генеральна прокуратура України починає розслідувати всі злочини, задокументовані на плівках колишнього майора держохорони Миколи Мельниченка. Про це сам Мельниченко заявив в інтерв'ю газеті Известия в Україні.

Зокрема він повідомив, що на зроблених ним у кабінеті екс-президента Леоніда Кучми записах є інформація про теракт у Кривому Розі у 1999 році, "який приписують Сергію Іванченко".

Кримінальна справа проти Кучми: усі подробиці

"Як відомо, 2 жовтня 1999 року в Кривому Розі, після зустрічі з виборцями у кандидата в президенти Наталію Вітренко, народних депутатів Володимира Марченка та Наталію Лимар, а також в оточуючих їх виборців було кинуто дві гранати РГД-5. Постраждали 45 осіб. Іванченко не скоював цей злочин, але його засудили", - додав Мельниченко.

За його словами, насправді це було зроблено, щоб скомпрометувати Олександра Мороза. Тому що тоді, за прогнозами, у другий тур виходив Кучма і Мороз. А Леоніду Даниловичу треба було, щоб вийшли Симоненко або Вітренко.

"Іванченко не винен. І таких людей, як він, дуже багато", - сказав Мельниченко.

Він також додав, що у цих записах є доказ, що президентські вибори 1999 року сфальсифіковані, і Кучма не був законно обраним президентом України.

"У записах є, як проводилася фальсифікація, як людей залякували, як шантажували, як вбивали, як проводили терористичні акти. Там зафіксовано, яким чином грабували Україну", - наголосив Мельниченко.

Коментуючи думку, що плівки не можуть вважатися речовим доказом у силу того, що отримані незаконно, Мельниченко ззначив:

"Ці плівки - речовий доказ. І головне, що прокуратура отримала їх законним шляхом від мене. І я діяв в рамках Кримінального кодексу та інтересах країни. І в майбутньому суд має цим керуватися. Уявляєте, як важко буде відмовитися суддям від бізнес-пропозиції Кучми і не взяти ці десятки чи сотні мільйонів доларів. Йому буде дуже важко", - зазначив Мельниченко.

Нагадаємо, зроблений Мельниченком запис розмови став однією з підстав для порушення справи щодо Кучми, якого підозрюють у причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Як відомо, 4 квітня відбулася очна ставка між Кучмою і Мельниченком. Раніше Кучма неодноразово заявляв, що особисто не знайомий з Мельниченком і не хоче з ним зустрічатися.

5 квітня стало відомо, що Мельниченко вів таємний відеозапис очної ставки з Кучмою.

Читайте також:

Мельниченко: на очній ставці Кучмі було тяжко

Кучма не знайшов у матеріалах справи доказів своєї провини

Мельниченко підозрює, що Кучму вб'ють

Мельниченко: на допит у ГПУ можуть викликати Путіна та Мєдвєдєва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: