Мельниченко не буде оприлюднювати записи в справі Гонгадзе

Микола Мельниченко вважає, що записи розмов у кабінеті колишнього президента Леоніда Кучми не потрібні слідству, на них лише будуть спекулювати політики, тому публікувати не буде.

Колишній співробітник президентської охорони Микола Мельниченко не має наміру оприлюднювати записи розмов у кабінеті колишнього президента Леоніда Кучми, що стосуються справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Про це він сказав на прес-конференції.

"Я не буду публікувати записи", - сказав Мельниченко. Він вважає, що ці записи однаково не буде використано для притягнення до відповідальності винних у цьому злочині, вони стануть лише предметом політичних спекуляцій.

Микола Мельниченко також заявив, що не має наміру давати показання в суді у справі колишнього начальника карної розвідки Олексія Пукача, якого обвинувачується в причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

"Ні, я не буду свідчити в суді, тому що суд не викликатиме мене як свідка. Я не маю відношення до Пукача, я маю відношення до документування злочинів (екс-президента Леоніда) Кучми й (голови парламенту Володимира) Литвина", - сказав Мельниченко. З його слів, оскільки ні Кучмі, ні Литвину не висунуто обвинувачення, підстав давати показання в суді немає.

Мельниченко підкреслив, що 18 вересня минає строк давнини висування обвинувачень зазначеним особам. Він підкреслив, що для того, щоб і Кучма, і Литвин понесли кримінальну відповідальність, необхідні безперечні докази їх провини, однак, зі слів екс-співробітника президентської охорони, крім його записів, інших доказів немає.

Нагадаємо, наприкінці жовтня 2009 року Генеральна прокуратура отримала висновки фоноскопічної експертизи плівок Мельниченка, завершеної європейськими експертами на початку жовтня. Мельниченко заявив про підтвердження фоноскопічною експертизою автентичності його записів.

Гонгадзе зник 16 вересня 2000, надалі в лісі під Києвом знайшли його обезголовлений труп. Зі зникненням Гонгадзе в Україні розгорівся політичний скандал навколо можливої причетності до цього вбивства тодішнього президента Леоніда Кучми, тодішнього голови Адміністрації президента, нині голови Верховної ради Володимира Литвина, а також колишнього голови Служби безпеки України Леоніда Деркача.

Значною мірою скандал із приводу причетності зазначених осіб ґрунтувався на плівках Мельниченка.

Читайте також:

Мельниченко готовий відмовитися від свідчень у справі Гонгадзе

Генпрокуратура встановила, хто віддав наказ убити Гонгадзе

Рідних Кравченка закликали опротестувати позицію ГПУ у справі Гонгадзе

ВідеоМельниченко не буде оприлюднювати записи в справі Гонгадзе

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: