Мельниченко не дасть плівки ГПУ

Мельниченко не віддасть свої записи в Генпроратуру. Він не довіряє її об'єктивності та вважає, що ГПУ піддається політичному впливу.

Екс-майор держохорони Мельниченко заявив про це в середу ввечері в ефірі 5 каналу.

Відповідаючи на питання про просування справи про автентичність плівок, які надав Микола Мельниченко, він відповів, що у нього "є питання до нинішньої влади, оскільки вже при новій, "помаранчевій", владі 3 роки не проводять ті слідчі дії, які можна було б здійснити за один тиждень. Це питання вже до нової, нинішньої, влади".

Микола Мельниченко
УНІАН
Мельниченко дійсно не довіряє генпрокурору чи просто тримає плівки, аби маніпулювати громадською думкою?
"Також незрозуміло в цьому аспекті, чому Україна не виконує рекомендацій Ради Європи та рішень Верховної Ради України. Це питання до керівництва України," - сказав він.

Також Мельниченко заявив, що він не віддасть диктофон із записами генеральному прокурору України, оскільки вважає, що це те ж саме, що віддати диктофон прямо в руки екс-президенту Леоніду Кучмі.

"Я вважаю, що записи не можуть бути надані в генпрокуратуру України, оскільки, на жаль, політичне керівництво Генпрокуратури України піддається впливу. Довіри у мене до цієї влади немає, мені були різні пропозиції від її представників, на які я не погодився," - повідомив екс-майор.

Також він підкреслив, що "була визначена процедура передачі плівок експертам, визначеним Радою Європи, на яких погодяться потерпілі, - мати журналіста Георгія Гонгадзе - Леся Гонгадзе, його вдова - Мирослава Гонгадзе, Олександр Єльяшкевич, а також Олексій Подольський".

"Але ці питання не були узгоджені. Чому - це питання до генеральної Прокуратури України. Хоча 14 травня 2007 року генпрокуратура України в особі Генпрокурора Піскуна надіслала відповідний запит до Ради Європи на проведення таких слідчих дій," - підкреслив він.

Мельниченко також сказав, що має бути повністю проведена реконструкція тієї обстановки та для експерименту задіяні всі фігуранти плівок із числа колишніх і нинішніх українських політиків, необхідно взяти зразки їхніх голосів.

"Влітку 2007 року вже були проведені перші слідчі дії по реконструкції тих умов. Наступним кроком має стати фоноскопічна експертиза з використанням аналогічного диктофону," - наполягає екс-майор.

"Але поки не призначений час наступних слідчих дій," - сказав Мельниченко.

Головне слідче управління ГПУ
УНІАН
"Сьогодні зійшлися інтереси Мельниченко та нинішньої генпрокуратури України, оскільки одному вигідно бути в центрі подій, а інші створюють таким чином видимість проведення слідства," - вважає представник вдови Гонгадзе в суді
Представник Мирослави, вдови Гонгадзе, в суді Валентина Теліченко також в ефірі 5 каналу в середу ввечері заявила, що потрібні адекватні дії по цій справі з боку Генпрокуратури України.

У той же час вона підкреслила, що "сьогодні зійшлися інтереси Мельниченко та нинішньої генпрокуратури України, оскільки одному вигідно бути в центрі подій, а інші створюють таким чином видимість проведення слідства".

"Диктофон міг бути переданий Мельниченко в Раду Європи, щоб із ним попрацювали експерти. Микола просто маніпулює громадською думкою," - сказала вона.

"Ефективність дій генпрокуратури України вимірюється кількістю переданих до суду справ, а сьогодні гепрокуратура України дає використовувати себе й сама використовує ситуацію для політичних цілей - шантажу, збору компромату та збереження в кріслі деяких своїх співробітників, можливо Генпрокурора та інших співробітників," - вважає представник Гонгадзе.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: