Мельниченко: охоронцем президента не може бути іноземець

Охоронцем президента не може бути людина, яка не має українського громадянства, заявив колишній охоронець Леоніда Кучми.

Колишній охоронець Леоніда Кучми Микола Мельниченко стверджує, що начальником охорони або просто охоронцем президента не може бути людина, яка не має українського громадянства.

Так він прокоментував оприлюднену 6 жовтня інформацію, що "керівником охорони Віктора Януковича є громадянин Росії".

Він пояснив, що існує так звана форма допуску до таємниць. Зокрема, зазначив Мельниченко, людина, що не має такого допуску, не може брати в руки навіть службову радіостанцію, не кажучи вже про те, що вона повинна знати її частоти, позивні тощо.

Крім того, за його словами, щодня на стіл начальника охорони з грифом "Тільки для службового користування" кладеться довідка з робочим розпорядком президента, з маршрутами пересування тощо. Для отримання цієї довідки також треба мати відповідний допуск.

Водночас Мельниченко зауважив, що у чинному законодавстві є суперечності, за яких особа, яка охороняється, в даному випадку президент, має право самостійно підбирати собі в охорони ту чи іншу людину.

Саме тому, припустив Мельниченко, президент може навіть і не знав про ці тонкощі та повноваження осіб, які його охороняють, а посадові особи, відповідальні за його охорону, не мали сміливості сказати йому про це.

Зазначимо, головного тілоохоронця президента Януковича В'ячеслава Заневського у Росії вважають ненадійним і непрофесійним.

Читайте також:

Головний охоронець Януковича є персоною нон грата у Росії

Мельниченко: Путін усуне Януковича від влади у 2012 році

У Києві підпалили авто адвоката Мельниченка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: