Мельниченко: за часів Смєшка СБУ хотіла купити оригінали записів

Мельниченко підловив Смєшка на неправді. 

Майор запасу СБУ Микола Мельниченко, який вів аудіозаписи в кабінеті екс-президента України Леоніда Кучми, спростовує твердження колишнього голови СБУ Ігоря Смєшка про те, що Служба безпеки не підтримувала контактів з Мельниченком у той період, коли нею керував Смєшко (у 2003 – 2005 роках).

Минулого тижня в прямому ефірі одного з українських телеканалів Смєшко заявив, що до його призначення на посаду голови Служби безпеки України, відомство постійно підтримувало з майором контакт. Але з його приходом позиція СБУ змінилася. "Наша позиція, позиція керівництва Служби безпеки України, - сказав він, - була одна: жодних переговорів з майором, єдина умова нашої участі в контактах – це підготовка до його екстрадиції в Україну".

Як заявив Мельниченко, ця заява Смєшка не відповідає дійсності, оскільки саме з його приходом до керівництва СБУ розпочалися найбільш активні контакти, що їх на різних рівнях ініціювала Служба безпеки. Зокрема, на прохання двох офіцерів СБУ, які діяли за вказівкою керівництва, у лютому 2004 року він протягом тижня вів з ними переговори в Швейцарських Альпах. Офіцери намагалися вмовити Мельниченка продати для СБУ оригінали плівок. "Я не погоджувався на ці умови, оскільки моєю єдиною умовою була відставка Кучми та притягнення його до відповідальності", - сказав Мельниченко.

Він також підтвердив інформацію, поширену в ЗМІ, про те, що того ж року влітку з ініціативи керівництва України та за участю СБУ й за посередництва ФСБ Росії було організовано його зустрічі з переговірниками від української влади в Москві. "Я не бажав вести переговори зі Смєшком, який, за моєю інформацією, був на це вповноважений, – зазначив Мельниченко. – Але погодився зустрітися з його першим заступником – Володимиром Сацюком".

Водночас Смєшко в телеефірі заявив, що не міг вести переговорів з Мельниченком, мотивуючи це таким чином: "Я – голова СБУ, у якого є доручення Генеральної прокуратури щодо його затримання, а я буду проводити з ним контакт?".

"Дійсно, - зізнався Смєшко, - у нас була відповідна інформація від служби безпеки Російської Федерації про перебування Мельниченка на території Росії. Мене дивує, що до цього часу цієї інформації немає в Генеральній прокуратурі". (Очевидно, про це йшлося на допиті Смєшка в Генпрокуратурі та під час його очної ставки з Кучмою минулого тижня. – Ред.)

Визнавши факт співпраці СБУ з ФСБ Росії щодо перебування Мельниченка в Москві, Смєшко, однак, не пояснив, чому СБУ, керуючись дорученням Генпрокуратури, не висунула вимоги перед ФСБ щодо екстрадиції майора. (З подання України Мельниченко перебував у розшуку Інтерполу й не мав політичного притулку в Росії). "Адресуйте це запитання до керівництва Російської Федерації", - ухильно відповів Смєшко за запитання журналіста.

Екс-голова СБУ також визнав, що, Мельниченко вів записи в кабінеті президента України з власної ініціативи, а не під зовнішнім керівництвом, про що заявляв Кучма. "Моя точка зору, - сказав Смєшко: - Майор Мельниченко – це наш доморощений продукт. Це продукт катастрофічного провалу в роботі спецслужб та правоохоронних органів нашої держави".

Як відомо, Генеральна прокуратура 21 березня порушила проти колишнього президента Леоніда Кучми кримінальну справу за перевищення владних повноважень. За даними слідства, Кучма давав незаконні розпорядження керівництву МВС, які призвели до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Читайте також:

Мельниченко: ГПУ взялася за всі злочини, записані на плівках

Мороз: плівки Мельниченка запізнились на 10 років

Мельниченка звинуватили у державній зраді

Мельниченко: якщо мене закриють у СІЗО – живим не вийти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: