Мельниченко збирається припинити співпрацю з ГПУ у справі Гонгадзе

Мельниченко не бачить перспектив притягнути до відповідальності головних фігурантів справи Гонгадзе.

Микола Мельниченко налаштований припинити будь-яку співпрацю зі слідством у справі Георгія Гонгадзе, бо не бачить перспектив.

"Я не бачив перспектив притягнення до відповідальності замовників і підбурювачів злочину ні при Ющенку, не бачу і при новій владі", - сказав він.

"Ющенко обіцяв певним силам не чіпати тих, хто стояв за цим злочином. Янукович, на щастя, жодними обіцянками в цій справі не зв'язаний. Але його оточення...", - зазначив екс-майор Держохорони.

На його думку, "наказ змінити Голомшу на Щоткіна Медведько отримав із Банкової, щоб зняти підозри з Кучми і Литвина".

"Це позбавляє мене надії, що замовники убивства Гії коли-небудь відповідатимуть за зроблене. Лише довіра до слідчого Олександра Харченка поки стримує мене від розриву з прокуратурою", - заявив Мельниченко.

Як відомо, раніше була проведена фонографічна експертиза плівок Мельниченка в Німеччині, висновок іноземних експертів був наданий у ГПУ. Її довго перекладали, перед виборам обіцяли незабаром оприлюднити результати – але досі не зробили цього.

Як прояснили в Головному слідчому управлінні ГПУ, вивчивши копію записів розмов вищих посадових осіб, експерти наполягли на наданні оригіналу.

За словами заступника генпрокурора Віталія Щоткіна, якого нещодавно призначили куратором розслідування замість Миколи Голомші, Мельниченко надав такий чип, його прилучили до матеріалів кримінальної справи, а слідство призначило нову експертизу.

"Експертиза тільки призначена, і якими будуть результати, скажуть лише фахівці", - каже Щоткін.

А заяву Мельниченка він оцінив як надто емоційну.

"Що б не говорив Мельниченко, ми керуємося законом і нічим більше. Зміна і перерозподіл функцій і службових обов'язків між заступниками – прерогатива генпрокурора Олександра Медведька, який і вирішує, кому яку ділянку доручити", - підкреслив Щоткін.

При цьому він спростував чутки про повернення на слідство заступника генпрокурора Рената Кузьміна, який раніше курував і справу Гонгадзе, але був від неї відсторонений.

Представник інтересів Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко вважає, що зміна куратора у справі про вбивство журналіста принципово може вплинути на хід розслідування.

"Улітку 2009-го був чітко взятий курс на те, щоб швидше закрити справу і притягти до відповідальності одного Пукача. Керівництво Генпрокуратури проігнорувало порушення УПК, яких припустилися Голомша й керівництво слідчої групи, усіх залишили на місцях. Але тепер ситуація в прокуратурі може змінитися, і є надія, що розслідування просунеться", - вважає Теличенко.

Читайте також:

Луценко: для Пукача життя в нормальному сенсі цього слова скінчилося

Мати Гонгадзе вимагає нову експертизу черепа сина

Череп у справі Гонгадзе піддадуть додатковій експертизі

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: