Мельниченко зізнався, що його плівки були спецоперацією з усунення Кучми

Майор Мельниченко прокоментував можливу причетність колишнього президента до смерті журналіста Гонгадзе та визнав, що брав участь в операції з усунення Кучми від влади.

Колишній співробітник Державної служби охорони Микола Мельниченко заявив, що оприлюднення ним у 2000 році плівок, на яких нібито були записані переговори вищих посадових осіб держави, зокрема щодо вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, було спецоперацією з усунення від влади тодішнього президента Леоніда Кучми.

"Я підтверджую, що це була спецоперація. Я абсолютно підтверджую, що це була спецоперація з усунення не законно обраного президента, а людини, яка у 1999 році заволоділа владою", - сказав колишній майор.

"Він (Кучма. - ред.) не був президентом де-факто, а був лише де-юре. Вже потім спецслужби інших країн намагалися вплинути на ситуацію в Україні", - наголосив він.

Мельниченко також зауважив, що єдиною юридичною зачіпкою у справі щодо притягнення до відповідальності Кучми та спікера Верховної ради Володимира Литвина є звинувачення не у перевищенні службових повноважень, а в убивстві, покарання за яке не має терміну давності.

У той же час, екс-майор зазначив, що немає беззаперечних підстав для того, щоб говорити про причетність Кучми та Литвина до смерті журналіста Георгія Гонгадзе.

Нагадаємо, Мельниченко також заявив, що не буде давати свідчень у суді по справі Олексія Пукача - головного обвинувачуваного у вбивстві Гонгадзе. Зокрема, екс-майор не збирається оприлюднювати розмов, що начебто були зроблені в кабінеті Кучми. Таку позицію він пояснив тим, що записи не буде використано судом, натомість навколо них можуть початися політичні спекуляції.

За офіційним висновком прокуратури, нагадаємо, замовником вбивства журналіста Георгія Гонгадзе був визнаний нині покійний екс-керівник МВС Юрій Кравченко. У зв'язку з його смертю справа про замовника злочину була закрита.

У справі Олексія Пукача вже завершене досудове слідство.

Читайте також:

Мельниченко не буде оприлюднювати записи в справі Гонгадзе

Москаль про справу Гонгадзе: Кравченко – це політичне рішення

Офіційно: справа про замовника вбивства Гонгадзе закрита у зв'язку з його смертю

ВідеоМельниченко зізнався, що його плівки були спецоперацією з усунення Кучми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: