Мельниченко звинуватив секретаріат

Микола Мельниченко звинувачує секретаріат президента в зриві слідчих дій під час розслідування справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Микола Мельниченко (Фото: День)
Микола Мельниченко стверджує, що Віктор Балога фігурував у записах (Фото: День)

Колишній майор президентської охорони Микола Мельниченко звинувачує секретаріат президента в зриві слідчих дій під час розслідування справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. 

Про це йдеться в заяві Мельниченка, текст якого має агенція „Українські Новини”. 

"Слідча дія, яка підтвердило б мої показання, надані генеральній прокуратурі при розслідуванні кримінальної справи з вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, нахабним чином було зірвано секретаріатом президента. На сьогодні на 10:00 було запрошено експертів, понятих, статистів й інших. О 09:40 слідчий генпрокуратури повідомив про скасування слідчої дії", - сказано в заяві Мельниченка. 

Зі слів Мельниченка, він багато років ініціює проведення слідчої дії в кабінеті колишнього президента Леоніда Кучми, і таку дію, нарешті, було заплановано як у травні, так і в червні. 

"Я вважаю, що ця цілеспрямована дія глави секретаріату президента Віктора Балоги зі зриву не тільки слідчої дії, але й розслідування взагалі, мета якої - відведення Кучми, Литвина й інших від кримінальної відповідальності за вчинені ними особливо тяжкі злочини проти людей і держави", - зазначає Мельниченко. 

Мельниченко також шкодує, що генпрокуратура не має можливості протистояти секретаріатові. 

"Секретаріат президента, маючи інформацію про мою відсутність у Києві 23 червня 2007 року у зв'язку зі святкуванням 15-річчя випуску КВІРТУ ППО, зумисне запропонував провести слідчу дію саме в цей день",- підкреслює Мельниченко. 

З його слів, поведінка Балоги закономірна, оскільки, на думку Мельниченка, він також фігурує в записах. 

Раніше, в листопаді 2006 року, Мельниченко передав комісії Верховної ради з контролю за розслідуванням справи Гонгадзе 2 диски з матеріалами в справі. 

У жовтні 2006 року Мельниченко попросив генпрокуратуру забезпечити його захист як свідка. 

Розгляд справи про виконавців убивства Гонгадзе апеляційний суд Києва почав 9 січня. 

В убивстві журналіста обвинувачуються 3 колишні співробітники департаменту зовнішнього спостереження й карної розвідки МВС Валерій Костенко, Микола Протасов й Олександр Попович. 

Ще один обвинувачуваний - колишній керівник згаданого департаменту МВС Олексій Пукач - перебуває в розшуку.
Раніше генпрокуратура заявила, що до суду передано тільки першу частину справи, що стосується тільки виконавців убивства. 

Друга частина справи стосується встановлення замовників й організаторів цього злочину.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: