Меморіалу пам'яті жертв Голодомору не вистачає грошей

Меморіальний комплекс пам'яті жертв голодоморів опинився під загрозою через те, що виділених грошей не вистачає навіть на утримання будівлі.

Директор Національного музею "Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні" Віктор Діденко заявив, що через недостатнє фінансування існування музею знаходиться під загрозою.

За його словами, держава не фінансує науково-дослідну діяльність, закупівлю техніки і устаткування, а також утримання будівлі. З держбюджету забезпечується тільки виплата зарплати працівникам і оплата комунальних послуг. "Через брак коштів ми не можемо проводити науково-дослідну роботу. Спонсорів і меценатів у нас також поки немає", - зазначив Діденко, якого цитує "Комерсант-Україна".

На його думку, недостатнє фінансування музею може завдати шкоди міжнародному іміджу України, оскільки меморіал включений у перелік місць, які повинні відвідувати глави держав, які прибувають в Україну з офіційним візитом.

"Іноземні гості звертають увагу на те, як прибрана територія біля меморіалу, чи підстрижена трава. У нас все має бути на вищому рівні!" - заявив Віктора Діденко, зазначивши, що гроші на підтримку території у належному стані також не виділяються.

Головним розпорядником коштів для музею є Український інститут національної пам'яті (УІНП). "Коли складалося фінансування на 2010 рік, я подав у УІНП свої пропозиції, вказавши необхідну суму - 6 мільйонів 300 тисяч гривень Але виділили лише 2 мільйони 300 тисяч", - пояснив директор комплексу.

За його словами, в 2010 році УІНП не перевів кошти на проведення Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років, хоча в минулому році на ці цілі було спрямовано 170 тисяч гривень.
У свою чергу, директор УІНП Валерій Солдатенко заявив, що забезпечення музею знаходиться поза компетенцією інституту. "Ми тільки приймаємо рекомендації керівництва музею, передаємо їх до Міністерства фінансів і перераховуємо назад затверджені кошти", - пояснив він.

За словами Солдатенка, керівництво музею жодного разу не зверталося до УІНП з проханням допомогти у збільшенні фінансування капітальних витрат - закупівель техніки і устаткування. Директор УІНП також повідомив, що звернувся до Міністерства фінансів з проханням збільшити в наступному році фінансування музею на 1 мільйон гривень. "Вважаю, що керівництво музею згущує фарби. Тільки на проведення Дня пам'яті в 2010 році було виділено більше 108 тисяч гривень", - додав перший заступник директора УІНП.

На думку історика, колишнього керівника департаменту архівного забезпечення СБУ Володимира В'ятровича, що займався розсекреченням документів про Голодомор, чинне керівництво УІНП (Валерій Солдатенко є членом Компартії) не зацікавлене в роботі музею.

Урочисте відкриття Меморіалу пам'яті жертв голодоморів в Україні, що отримав назву "Свічка пам'яті", відбулося 22 листопада 2008 року.

Читайте також:

Львівський музей жертв репресій віддали комуністові

Губернатор Донеччини визнає Голодомор, але по-своєму

Партія регіонів: росіяни постраждали від Голодомору більше, ніж українці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: