Мене не били - намагалися зламати морально. Солошенко згадав знущання у Росії

Звільнений з російського полону розповів, як над ним психологічно знущалися у РФ.

Під час утримання у РФ на російського бранця Юрія Солошенка тиснули слідчі, затягуючи розгляд справи та примушуючи його визнати себе винним.

Про це він розповів в інтерв'ю "Українській правді".

"Загалом, без адвоката я був 10 місяців і місяців 8 був без консула. Коли я дізнався, що мене не відпускають, у мене трохи інфаркт не стався, мені дійсно стало погано. Сподівався, що два місяці - і непорозуміння закінчилися", - зазначив він.

За словами Солошенка, спочатку його відмовляли від адвоката, якого знайшли йому друзі, запевняючи, що той хоче вивідати якусь секретну інформацію, щоб "убезпечити своїх керівників". А після цього сказали, що він сам не хоче приходити, і "порекомендували" свого.

"Привели його, а він каже: "Відзавтра почнемо готувати матеріали з перекваліфікації статті, тому що шпигунство - це особливо тяжка стаття, від 10 до 20 років, ні амністії не підлягає, ні жодним поблажкам", - згадав Солошенко, додавши, що адвокат пообіцяв багато чого, але висунув умову - гроші вперед.

Коли його діти заплатили адвокату гроші, той несподівано заявив, що Солошенко має два варіанти: визнати себе винним і отримати 10 років, або не визнати і отримати 20 років. "А я кажу йому: "Подивися на мене. 10 або 20 років для мене хіба має значення? Звичайно, я не буду визнавати себе винним", - додав звільнений українець.

Після цього слідчий запропонував Солошенку визнати себе винним, пообіцявши, що його переведуть на домашній арешт до приятеля під Москву. Натомість, коли чоловік погодився, його викликали до слідчого управління – "всі згодні, крім одного, він сказав, що у вас немає реєстрації в Росії, тому вас не можна під домашній арешт".

"Мені слідчий якось у пориві відвертості сказав: "Якщо я винесу вам виправдувальний висновок, то це означає, що я пішов у відділ кадрів звільнятися. Питання вашого затримання вирішувалося на рівні керівництва Генпрокуратури і ФСБ", - додав Солошенко.

Як зазначив чоловік, після цього його умовили швидко підписати чотири томи справи і, провівши закриті судові засідання без преси та консула, зачитали вирок.

"Ці столипінські вагони... Він схожий на звичайний: коридор, уздовж нього купе, тільки там усюди решітки. Вікон в купе немає. За три полки з двох сторін. 12 осіб в купе, всі курять. Питаю конвоїра: "Якщо пожежа зараз в купе почнеться, ти відкриєш ґрати, щоб ми вискочили?" Каже: "Ні, мені простіше вас за актом списати, ніж потім звітувати, де ви все розбіглися", - шокував розповіддю Солошенко.

У Нижньому Новгороді його спочатку поклали в лікарню СІЗО на два тижні, потім через погане самопочуття - в обласну тюремну лікарню на території 5 колонії, де він пролежав 2,5 місяці, і зрештою відправили в колонію.

"Мене не били - намагалися зламати морально. Мені втрачати... Звичайно, я хотів побачити своїх онуків. Мені слідчий говорив: "Звичайно, краще померти вдома", - а я думаю: "Не дочекаєшся". Ну ось, я вдома майже", - підсумував Солошенко.

ВідеоЗ київської лікарні мають виписати звільнених Солошенка та Афанасьєва

Нагадаємо, що раніше світ сколихнув дипломатичний скандал. Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив, що РФ має відіграти критично важливу роль у тому, щоб покласти край конфліктові на Донбасі.

"Росія як постійний член Ради Безпеки ООН відіграє важливу роль у її роботі і у врегулюванні світових питань - від закінчення конфліктів на Україні та Сирії, до забезпечення прав людини і контролю за поширенням зброї масового знищення", - наголосив він.

Це обурило українських дипломатів, і в ООН оперативно виправили текст скандальної промови Пан Гі Муна про Росію-"миротворця". Оновлений варіант тесту оприлюднили на офіційному сайті відомства.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: