Менеджерам безробіття не загрожує (відео)

Попри численні звільнення, в роботодавців, однак, зростає попит на тих, хто вміє працювати, перевчатися й заощаджувати

Куди податися звільненим з роботи українцям - дивіться на відео.

Клієнт-менеджер сайту Rabota.ua Людмила Усиченко оцінює становище на ринку праці, як не дивно, без песимізму – хоча, звичайно, дивиться зі своєї інтернет-дзвіниці. Тобто аналізує стан справ за кількістю вакансій і резюме: ані тих, ані інших на сайті працевлаштування не меншає. Звісно, там немає тисяч вакансій для металургів чи шахтарів – та люди цих професій і раніше не надто зверталися до послуг сайту працевлаштування.

«Навіть банківські установи свої вакансії не забирають, – зауважує Ольга. – Не знаю, може вони просто збільшують конкурс на кожне місце». А може, гігантське запозичення МВФ таки заспокоїло грошовий сектор, з'явилися надії на його зростання, а відтак – призупинилася хвиля звільнень? Це ми побачимо незабаром.

Зрозуміло наразі те, що вижити хочуть не тільки люди, а й компанії. Для того, щоб втриматися на плаву, потрібні фахівці. Попри звільнення, у роботодавців зростає попит на тих, хто вміє вчитися й переучуватися, застосовувати енергоощадні технології.

«Ернст енд Янг»(Ernst & Young) – глобальний лідер, велика всесвітня аудиторська й консалтингова компанія, підрозділи якої є й в Україні. Менеджер Академії бізнесу «Ернст енд Янг» Наталія Копиленко: «Традиційну нашу програму прискореної підготовки бізнес-персоналу «Міні-МВА» ми переорієнтували, й в останні півтора місяця пропонуємо вже інтенсивні курси «Антикризовий МВА».
Це програма для сформованих топ-менеджерів, яким за п'ять днів ми відкриваємо навички антикризового менеджменту, щоб вони зустрічали будь-яку проблему всеозброєними. Я не згодна з тими, хто голосить: «Шеф, криза – все пропало!» Ми проаналізували всі великі кризи у світовій практиці за останні 100 років і прийоми для протидії. Нічого нового під Місяцем не відбувається. Нинішня криза схожа на ту, котра вирувала наприкінці 1980 років, а найбільш близька вона до американської «Великої депресії» середини 1930-их».

Менеджери (Фото: www.oasis-gidro.ru)
Навіть для банківських працівників ще є вакансії
Наталія Копиленко каже, на курси Академії бізнесу зараз групи набирають практично в тій же кількості, як і півроку тому. Хоча є випадки, коли підприємства, що збиралися відправити своїх співробітників на навчання до тренерів і коучів з «Ернст енд Янг», відмовляються від цього наміру на якийсь час. Однак Академія бізнесу «Ернст енд Янг» побачила можливість розширити сферу своїх послуг. Якщо до кризи її підрозділи працювали лише в Донецьку й Києві, то тепер тренери антикризового менеджменту збираються виходити в Харків і Дніпропетровськ – регіони великої металургії й машинобудування, які найбільше потерпають від економічної рецесії.

Тобто «яйцеголові» були й ще будуть потрібні. Звичайні управлінці стають кризовими менеджерами. А якщо їх бракує – шефи дають завдання рекрутменту знайти тих, хто втримає компанію на плаву під час внутрішніх і зовнішніх криз. «Бюджети, спрямовані на розвиток персоналу, не скорочують – але ми відчули, що більшість наших клієнтів перебувають у позиції обережного очікування, не приймають різких рішень, – каже Тижню Ілона Шарова, заступник гендиректора компанії «Хадсон» (Hudson). – Зазвичай кажуть: мовляв, почекаємо до кінця року, подивимося, наскільки затяжною виявиться економічна турбуленція. Програми розвитку персоналу, які ми запустили, діють і далі. Нові програми теж не скасовують, хоча активний інтерес клієнтів до них знизився».

Hudson займається консалтингом з оцінки й підбору персоналу, вважається високотехнологічною компанією, її акції котируються на американській біржі NASDAQ. Ці «мисливці за головами» в Україні з 1996 року, тож добре знають, чого варті українські таланти.

«Що стосується програм підбору персоналу – тут ситуація трохи інша, – каже пані Шарова. – Компанії, які шукали співробітників нижчої й середньої ланки, ставлять ці позиції «на холод» (тобто заморожують – Ред). Якщо ж із нашою допомогою хотіли знайти ключових фахівців – то нас почали навіть квапити. Наприклад, за мовникові потрібен проектний менеджер для енергетичної галузі, що розбирався б у високотехнологічному устаткуванні, рідкісному для українського ринку. Тобто висококласний фахівець дуже вузького профілю. Якщо раніше на такий складний пошук нам давали, скажімо, вісім тижнів, то тепер вимагають – знайдіть за місяць. Змінюється, так би мовити, природа замовлень. Від нас вимагають працювати швидше й ефективніше».

Металургія
Архів
Металургія чекає на кризових менеджерів
Десь скорочують місця, десь шукають цінних фахівців. А хтось звик визначати обсяги робіт сам, як інженер Ігор Яворський |див. «Електрифікувати монастир»| І тепер головне обмеження для нього – посильна кількість замовлень. Малий бізнес, особливо так званий «бізнес заради виживання», реагує по-своєму гнучко, шукаючи можливості пристосуватися до нових умов. Інколи кмітливішими за нас виявляються приїжджі, тим більше ті, хто прибув із незаможних країн, наприклад із Чечні, як Андрій Морозов. |див. «Криза як серфінг»|

Вправний моряк іде галсами проти вітру – так і вони: кризу розуміють як стимул для подальшого пошуку. Люди вперто не хочуть зменшувати звичні витрати, тому переучуються, міняють напрямок діяльності. Та й українська економіка має резерви для маневрування: не закриті ще кількасот тисяч вакансій.
Читайте цю статтю у 46 номері "Українського тижня"

ВідеоКуди податися звільненим з роботи українцям?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: