"Мені було 12 і я була на Майдані". Україна відзначає День Гідності і Свободи

"Мені було 12 і я була на Майдані". Україна відзначає День Гідності і Свободи

Фото: УНІАН

Встановили його на честь початку двох Майданів - 2004 і 2013 років.

Сьогодні, 21 листопада, Україна відзначає День Гідності та Свободи. Це свято українці офіційно святкують вже 5 рік. Воно стало наступником Дня свободи, який існував до 2011 року на честь Помаранчевої революції і був скасований указом Януковича. У 2014 му його відновили, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Ірині цього року виповнилось 18 років. Її батьку завжди буде 45. Сергій Дідич загинув одним з перших в урядовому кварталі. За два дні до масових розстрілів. "Мені було 12 і я була на Майдані. Тато був сотником у Жовтневому палаці, а я була на Майдані і волонтерила тут", - каже донька загиблого героя Небесної сотні Ірина Дідич.

Таких історій на Алеї героїв Небесної сотні сьогодні можна почути безліч. Від ранку люди несуть квіти та запалюють свічки біля каплички, де встановлений хрест і меморіальна плита з портретами загиблих учасників Євромайдану.

Імпровізований чоловічий хор шість років тому на Майдані був сотнею мужніх активістів для яких революція Гідності ще не скінчилась. "Майдан весь світ показував. Є процес, який треба пройти. Ми цей процес пройдемо і все буде добре", - каже учасник Майдану Богдан Дубас.

Після відмови влади Януковича підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом у листопаді 2013 року на Майдані Києва й інших міст України почалися масові акції протесту. Розгін студентів та подальша ескалація протистояння змусила протестувальників вимагати відставки уряду і президента. Мирний протест переріс у сутички протестувальників із беркутівцями.

Найбільше людей загинуло у лютому 2014 року під час зіткнень із силовиками в центрі Києва. Від куль снайперів загинули 105 мітингарів, а сотні були поранені.

До урочистостей приєднався і президент України. Володимир Зеленський разом з дружиною встановив лампадки перед хрестом. Героїв небесної сотні вшановали хвилиною мовчання.

Главі державі презентували проєкт ділянки, де планують збудувати Національний музей Революції гідності. Зеленський заявив, що цього замало, бо потрібні результати розслідування справ Майдану.

Не зупиняти розслідування вкотре просять у президента постраждалі та родичі загиблих героїв Небесної сотні. Нині справи майдану на паузі. У Державному бюро розслідування мають створити спеціальний підрозділ. До шостої річниці масових розстрілів на Майдані влада обіцяє розповісти про нові успіхи у розслідуванні.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко.

Повʼязані теми:

Наступна публікація