Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Мені нескінченно соромно, це ганьба": бідний українець, якого показали на російському телебаченні, виявився білорусом

У сюжеті російського телеканалу він був невдоволений Майданом та розповідав, що сидить без опалення.

Бідним українцем Кирилом Чубенком, якого показали на російському "Першому каналі" і який був незадоволений високими цінами та Євромайданом, виявився білорус Віталій Юрченко.

Про це розповідає білоруське видання "Наша нива".

У сюжеті російського телеканалу начебто Чубенко розповідає, якими високими стали ціни в Україні.

"Нічого мені особисто не дав Євромайдан. Ось, подивіться, де ми опинилися. Треба було дивитися в майбутнє, а ми в майбутньому залишилися без тепла, з дорогою енергією, і незрозуміло, коли все це закінчиться. Як пережити зиму, як дітей відправляти в школу?!" - скаржився він.

Однак згодом виявилося, що Кирила Чубенка зіграв житель Мінська Віталій Юрченко. Він сам зв’язався із редакцією видання, щоб пояснити ситуацію навколо цього сюжету.

За його словами, він працює аналітиком у білоруській компанії, яка є посередником між телеканалами та операторами з усього світу. Тобто телеканалу потрібен сюжет з будь-якої країни, і компанія шукає для них там оператора.

"Прийшло замовлення від "Першого каналу" Росії зняти сім'ю або людину в Кривому Розі в Україні, які страждають від відсутності газу і дорогого опалення. Таку людину знайшли, зняли матеріал, надіслали нам. Сам я за своєю роботою ніяк не взаємодію з операторами, тому я абсолютно не був в курсі, що вони знімають", - розповів хлопець.

Однак згодом з’ясувалося, що в матеріалі був поганий звук, а тому відео треба було перезнімати.

"Ухвалили абсолютно невірне рішення перезняти сюжет з таким же текстом, що зробили в Кривому Розі. Я не знаю, підписали ім'ям тієї ж людини. Я в компанії відпрацював чотири місяці, там працюють професіонали. Такий випадок - єдиний. Було ухвалено таке невірне рішення, ви бачите, які наслідки воно мало", - запевнив Юрченко.

За словами хлопця, йому запропонували знятися у ролі головного героя цього сюжету. Він довго сумнівався, але погодився. Після знімань через кілька годин він попросив нічого не надсилати в Москву, однак у компанії відповіли, що матеріал вже надіслали замовнику.

Юрченко підкреслив, що на російському телеканалі не знали про підробку. Після виходу сюжету йому написали кілька знайомих і йому вже тоді стало дуже соромно. Він також зазначив, що це суперечить його принципам і він не мав морального права брати участь у цьому.

"Грошей за цей ролик я не отримував. Просто всередині компанії попросили допомогти, а про наслідки в той момент я не подумав. Я не можу знайти собі місця. Хочу попросити вибачення у всіх, хто це бачив і не бачив, коли за таке взагалі можна просити вибачення. Може, і добре, що так вийшло. Якщо у мене є хоч мінімальний шанс виправдатися або попросити пробачення, то я хочу ним скористатися. Мені нескінченно соромно, це ганьба", - розповів хлопець.

Нагадаємо, після оголошення воєнного стану у 10 областях України, росЗМІ почали поширювати фейкову інформацію. Російська телеведуча Ольга Скабеєва у ефірі телеканалу "Росія 1" збрехала про те, що в українських магазинах "офіційно закінчилася сіль".

Залиште свій коментар

Вибір редакції