Менше Олен і більше Одіссеїв: які імена обирають українці для новонароджених діток

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Статистику минулого року оприлюднили в уряді.

Найпопулярніші імена 2019-го року оприлюднили в Міністерстві юстиції. До довгого переліку потрапили як Анастасії і Дмитрики, так і рідкісні Хауля або Стратон, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Співачка Наталка Карпа разом із чоловіком обіймають найбажаніший подарунок під ялинку: "Це нью левел... А цей плач – це найсолодше, що може бути!" Як назвати донечку, обирали тривалими переговорами. Тато Євген хотів екзотичне ім’я: "Вона проти була вірменського, говорить: ми з тобою українці, ти зі сходу, я з заходу, ну, яка може бути Арміне?" Мама обирала з поміж наших – Анна чи Лідія. Розсудила їх донечка... Злата: "Коли ще вона була в утробі, я постійно гладила і казала: ти моє сонечко, сонечко схоже на золотце. Ти моє золотце. А Женя в мене модний хлопець, і каже: ти – голді. І ми придумали що золотце... Голді".

Відео Як українці називали дітей у 2019 році: Мін’юст оприлюднив список популярних імен

До довгого переліку потрапили як Анастасії і Дмитрики, так і рідкісні - Хауля або Стратон. Які імена ми обираємо та в чому секрет тенденції на оригінальні імена - вивчала ТСН.  

Як українці називали дітей у 2019 році: Мін’юст оприлюднив список популярних імен

Злата за офіційними результатами Мін’юсту є одним із найпопулярніших імен торік. Поруч уже багато знайомих: для дівчаток Анастасія чи  Марія, а для хлопчиків Дмитро, Тимофій і Марк. Обирали батьки і екзотичніші імена – Савватій, Ілай, Хауля чи Вардгес і Молфрида. Загалом дедалі менше стає Оленок і дедалі більше Одіссеїв.

2-місячна Есфірь вередує перед першою в житті зйомкою. Мама Марія, за сумісництвом психологиня, заспокоює малечу лагідно Есічкою: "Єся, Єсечка, Єсундель. Взагалі-то це персидське ім’я, від слова "зірка" – Астра, Астарта, Естерта". Або ще Фіра разом зі старшою сестричкою, 6-річною Вірсавією, власниці прадавніх біблійних імен. Почувши такі рідкісні імена, люди дивуються. Саме втеча від звичних імен, каже Марія, є однією з причин, які впливають на вибір. Тенденцію надають і події, які відбуваються в світі, як-от ім’я Діана 1996 року посідало 103-тє місце за популярністю у США, а після смерті Леді Ді піднялося на одразу на 20 позицій. Часто батьки орієнтується на власні вподобання – обирають імена популярних політиків чи акторів улюбленого серіалу. Комусь до душі - назви країн, улюблених тварин або навіть рослин. Водночас більшість не зраджує традиційним іменам. Саме тому біблійні Адам чи Єва – ніколи не виходять із моди.

Найголовніше, запевняє астролог, аби вибір імен не був забавкою. "Неправильно обране ім’я може навіть нашкодити дитині. Обов’язково слід подумати", - вважає Яніна Массіні. Як назвати донечку чи синочка, Марія переконана, вибір кожного з батьків. "Ми бачили різних людей із різними іменами. Абсолютно це нічого не значить". Головне – народжувати.

Кореспондентка ТСН Олена Гущик

Залиште свій коментар

Вибір редакції