Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Менше районів і більше ОТГ. Презентовано ідеальну модель адмінустрою чотирьох областей

У Кабміні проект назвали революцією в адміністративно-територіальному устрої держави.

Міністерство регіонального розвитку презентувало розроблені за участі експертів моделі ідеальних територіальних устроїв чотирьох регіонів. 

Про це у Facebook повідомив профільний міністр Геннадій Зубко. Наразі розроблено проекти Волинської, Вінницької, Житомирської, Дніпропетровської областей з новим районним поділом. За словами урядовця, презентація відбулась у Верховній Раді, але народні депутати її "проспали", хоча це є революцією в адміністративно-територіальному устрої держави.

Із презентованих мап видно, що Дніпропетровська область буде розділена на 5 районів (Дніпровський, Криворізький, Кам'янський, Нікопольський і Павлоградський). В області заплановано 46 об'єднаних територіальних громад (ОТГ), із яких міських - 19, селищних - 18 і сільських - 9.

адмінустрій Дніпропетровської області
Геннадій Зубко / Facebook

Вінницька область розділиться на три райони - Вінницький, Могилів-Подільський і Ладижинський. При цьому буде утворено 56 об'єднаних територіальних громад (міські ОТГ - 18, селищні - 23, сільські - 15). 

адмінустрій Вінницької області

Житомирська область матиме чотири райони - Житомирський, Бердичівський, Новоград-Волинський і Коростенський. У регіоні діятиме 47 ОТГ (міські - 12, селищні - 19, сільські - 16). 

адмінустрій Житомирської області

Волинь розіб'ють на три райони - Луцький, Ковельський і Володимир-Волинський. Область матиме 44 ОТГ (міські - 11, селищні - 17, сільські - 16).

адмінустрій Волині

Нагадаємо, 2018 перші ОТГ стали власниками земель поза населеними пунктами. Майже вісім тисяч гектарів сільгоспугідь на Волині, Харківщині, Кіровоградщині та Запоріжжі тамтешні мешканці отримали рішенням уряду. Разом із ділянками люди отримують можливість самотужки вирішувати, як розпоряджатися землею без втручання держави. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції