Менше звітів та спостереження за уроками. В Україні розпочався перший аудит шкіл

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Учасниками проекту є школи, які добровільно зголосилися пройти позаплановий аудит.

Впродовж листопада на базі двох шкіл на Київщині проходитиме пілот інституційного аудиту. Він має випробувати новий підхід до оцінювання якості освіти у школах та замінити застарілу процедуру атестації – вона не відповідає запитам системи та примножує паперову роботу на місцях.

Про це повідомляє пресслужба МОН України.

Старт пілоту розпочався 4 листопада 2019 року у Літківській школі ім. М. Стельмаха.

“Інституційний аудит – це новий важливий механізм, який дозволить нам створити зовнішню систему забезпечення якості шкільної освіти. Зараз ми маємо багато різних шкіл: є сильні заклади, що можуть конкурувати з європейськими, і слабкі, де якість освіти, на жаль, низька. Наша мета – зробити так, щоб усі школи в Україні давали високу якість освіти. З чинною системою оцінки закладів це неможливо. Інституційний аудит допоможе кожній школі поглянути на свої сильні та слабкі сторони збоку", – зазначила Міністерка освіти і науки Ганна Новосад.

Під час аудиту оцінка проводитиметься за такими напрямами:

  • Освітнє середовище (наскільки безпечно та комфортно у школі, як організоване харчування, чи вистачає необхідного для навчання обладнання, кабінетів тощо);
  • Оцінювання учнів (як вимірюються навчальні досягнення школярів, наскільки процес є прозорим та зрозумілим);
  • Педагогічна діяльність (якість викладацької роботи, професійний розвиток  педагогів, партнерство між вчителями, батьками та учнями);
  • Управлінські процеси (наскільки рішення керівництва сприяють забезпеченню та постійному вдосконаленню освітньої діяльності, чи є ефективною внутрішня система забезпечення якості освіти тощо).

Учасниками проекту брали є школи, які добровільно зголосилися пройти позаплановий аудит. Плановий інституційний аудит відбуватиметься раз на 10 років, позаплановий – не частіше одного разу на 2 роки. Приводом для позапланової оцінки може стати низька якість освіти, що підтвердить незалежний зовнішній моніторинг, звернення засновника або керівника закладу, наглядової чи педагогічної ради.

Нагадаємо, що в Україні від початку 2020-го навчального року всі середні школи, включаючи приватні заклади, повинні перейти на українську мову викладання.

Відео Сучасний вчитель: проблеми та перспективи – розмова з Ганною Новосад

Ми вітаємо усіх освітян з професійним святом Днем вчителя. І для того щоб зрозуміти, яким буде 2020 навчальний рік, ми запросили міністра освіти і науки України Ганну Новосад. Говоримо про вік вчителя, зарплатню, шкільний булінг та подарунки освітянам.

Сучасний вчитель: проблеми та перспективи – розмова з Ганною Новосад

Залиште свій коментар

Вибір редакції