Мер Львова обурений "вандалізмом" Кернеса

Мер Львова назвав знищенням у Харкові пам'ятної дошки Патріарху УГКЦ Йосипу Сліпому "неприпустимим актом вандалізму".

Міський голова Львова Андрій Садовий звернувся з протестом на адресу мера Харкова Геннадія Кернеса "у зв'язку з брутальним і публічним знищенням у Харкові пам'ятної дошки Патріарху УГКЦ Йосипу Сліпому".

Про це повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

"Це неприпустимий акт вандалізму, який викликав обурення не лише вірних УГКЦ, але й усієї української громадськості. Від імені громади міста Львова я звертаюсь до влади Харкова з наполегливою вимогою припинити ці та інші акти наруги над українськими пам'ятками у Харкові. Якщо українська влада дозволяє так вільно поводитися антиукраїнським шовіністичним організаціям, то це призведе до природного опору українців", – йдеться у зверненні Садового.

Довідка. Меморіальна дошка Патріархові Української греко-католицької церкви Йосипові Сліпому була встановлена у Харкові у 2005 році під час з'їзду Світового конгресу українців на приміщенні колишньої пересильної в'язниці, яке зараз належить міліції Ленінського району Харкова. Після першого знищення у 2008 році дошка була відновлена за кошти Спілки української молоді та Фонду Гната Хоткевича.

Вдруге дошку розбито 12 листопада 2010 року.

Й.Сліпий (справжнє прізвище Коберницький-Дичковський) народився у 1892 році.
Після смерті Митрополита Андрея Шептицького наприкінці 1944 року він став на чолі Галицької митрополії. Разом з іншими українськими католицькими владиками у квітні 1945 року Й.Сліпий був ув'язнений радянською владою і засуджений на 8 років виправних робіт. Усього в таборах Сибіру та Мордовії він провів 18 років заслання.

Читайте також:

Суд відхилив скаргу Авакова на перемогу Кернеса

На Кернеса вчинено замах яйцями

Кернес поділився секретом, як заробити мільйон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: