Мер Львова розпорядився носити марлеві маски

У Львові вводиться план заходів щодо попередження масового розповсюдження грипу і гострих респіраторних інфекцій.

Мер Львова Андрій Садовий розпорядився використовувати марлеві маски в пасажирському транспорті, медичних закладах, місцях громадського харчування та на об'єктах комунального господарства.

Про це йдеться у розпорядженні міського голови "Про заходи щодо попередження масового розповсюдження грипу і гострих респіраторних інфекцій".

Розпорядження підписано у відповідь на лист головного санітарного лікаря Львова.

Цим же документом Садовий розпорядився в період спалаху грипу та гострих респіраторних інфекцій в позашкільних навчальних закладах та загальноосвітніх школах тимчасово припинити навчання.

У той же час голова Львівської обласної державної адміністрації Андрій Кміть розпорядився припинити навчання у вузах міста та області.

Згідно з розпорядженням Андрія Садового, у Львові вводиться план заходів щодо попередження масового розповсюдження грипу і гострих респіраторних інфекцій.

Він передбачає зміну графіка роботи поліклінік, у разі потреби перехід на семиденний робочий тиждень з метою оперативного забезпечення потреб населення в медичної допомоги.

"У разі потреби залучити додаткову кількість медичного персоналу для надання медичної допомоги хворим (лікарів усіх спеціальностей, інтернів, студентів 5-6 курсів і лікарів курсів післядипломної освіти Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького) та забезпечення оперативного обслуговування хворих у домашніх умовах", - сказано в розпорядженні.

Як зазначили у львівській мерії, причиною ухвалення такого розпорядження є те, що в місті зареєстровано різке збільшення випадків захворювання на грип і ГРВІ. Так, за період з 26 по 28 жовтня зареєстровано 5288 хворих на ГРВІ. Захворюваність серед дітей 7-14 років залишається високою і становить 1259 випадків, інтенсивний показник 220,6, що перевищує епідемічний поріг в 1,7 рази.

Також у міськраді відзначили, що протягом трьох днів у Львові зареєстровано вже чотири випадки смерті від ускладнень: 26 жовтня - дві людини, 28 жовтня - дві і станом на 29 жовтня госпіталізовано до реанімації три людини.

Як зазначили у мерії, основними чинниками поширення захворюваності є кліматичні умови, колективний імунітет, міграція та низький стан імунопрофілактики.

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради звертається до мешканців міста Львова з проханням бути обережними і не відноситися легковажно до цього захворювання, яке супроводжується високою температурою, вираженою інтоксикацією організму і може викликати серйозні ускладнення.

Львівської обласної та міської санітарно-епідеміологічної службами відкрито телефонні гарячі лінії. З усіх питань, які стосуються консультацій та надання додаткової інформації про ГРВІ можна звертатися за телефонами:

0(32)276-28-21 - гаряча лінія Львівської обласної СЕС,

0(32)275-60-61 - контактний телефон Львівської міської СЕС.

Нагадаємо, кількість жертв вірусних захворювань у західноукраїнських областях, за офіційними даними, перевищила 30 людей. За словами медиків, головна причина смертей - невчасне звернення людей до лікарів.

Кількість жертв пневмонії, викликаної невідомим вірусом, на Львівщині зросла до 10 людей, серед померлих - 11-річна дитина. Ще 11 людей потрапили до реанімації. Серед померлих - 5 львів‘ян, троє жителів Дрогобицького району, двоє жителів Дрогобича.

Крім того, у Львівській обласній лікарні ізольовано вже 4 вагітних жінок з діагнозом "пневмонія", які перебувають у палаті інтенсивної терапії окремого корпусу обласної лікарні.

Природу вірусу, який викликає пневмонію, і від якого помирають люди, ще остаточно не встановлено, медики проводять дослідження. В той же час, МОЗ запевнив, що причина - точно не свинячий грип.

На переконання представників МОЗ, більша частина людей померла через несвоєчасне звернення до лікарів.

Читайте також:

Жертвами епідемії в Західній Україні вже стали більше 30 людей

Епідемія "свинячого" грипу накриє Україну в листопаді

Від епідемії пневмонії найбільше постраждали вагітні та працездатні люди

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: