Мер Миколаєва судиться за право виступати російською мовою

Володимир Чайка звернувся до апеляційного суду, щоб домогтися права використовувати у публічних виступах російську мову.

Миколаївський міський голова Володимир Чайка звернувся до апеляційного суду, щоб домогтися права використовувати у публічних виступах російську мову.

Раніше на миколаївського мера поскаржився в Ленінський райсуд міста пенсіонер Анатолій Ільченко. У своєму позові Ільченко зазначив, що, виступаючи у День Перемоги перед ветеранами російською мовою, міський голова порушив його права, так як він був позбавлений можливості отримувати інформацію українською мовою.

Ленінський районний суд міста Миколаєва виніс дві постанови, згідно з якими миколаївському міському голові Володимиру Чайці забороняється виступати будь-якою іншою мовою, окрім державної, без перекладу на українську.

На судове засідання представники міськвиконкому не прийшли і двічі просили перенести розгляд справи. Незважаючи на це суддя прийняла рішення заслухати справу, оскільки ніяких документів, що підтверджують поважну причину відсутності відповідача не було.

У результаті суд прийняв рішення задовольнити позов Анатолія Ільченка частково. Так, суд заборонив Володимиру Чайці виступати на будь-якою іншою мовою, крім української, без перекладу на державну мову, але відмовив пенсіонеру в моральній компенсації.

Відповідно ж до постанови Ленінського районного суду від 27 липня, дії міського голови, який привітав миколаївців з Новорічними та Різдвяними святами російською мовою, були визнані неправомірними.

Більш того, в інтересах пенсіонера з Володимира Чайки було стягнуто 100 гривень моральної компенсації, у той час як позивач оцінював свій моральний збиток у 3000 гривень.

Обидва рішення суду набули чинності.

Читайте також:

Меру Миколаєва заборонили виступати російською мовою

ПР не вистачає голосів на введення в Україні двомовності

ПР: російська мова мусить стати другою державною до кінця терміну Януковича

Закон про мови у поглядах аналітиків: Турки нас навчать

Російську мову в Україні узаконять в листопаді

Фаріон: закон про мови – право на деградацію, дегенерацію і яничарство

Затулін: в Україні треба усунути конкурентів російської мови

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: