Мер Севастополя: українська мова у Криму потрібна

Під час промови мер Севастополя перейшов на українську мову і наголосив, що севастопольці, крім російської мови, мають вільно спілкуватися і українською.

Голова Севастопольської міської державної адміністрації Валерій Саратов пообіцяв, що "зробить все для того, щоб діти в Севастополі володіли трьома мовами".

Про це він сказав, виступаючи на урочистому зібранні 21 серпня, присвяченому Дню незалежності України.

Під час свого виступу голова СМДА перейшов на українську, а потім знову продовжив промову російською мовою.

"Я міг би й не говорити українською. Я ще раз озвучу свою позицію щодо мови. Для більшості севастопольців російська мова - рідна. І ми зробимо все, щоб наші діти краще за всіх не тільки в Україні, а й у Росії знали російську мову. У той же час є й українська мова, яка є державною для українців. Ми зробимо все, щоб наші діти вільно спілкувалися українською", - сказав Саратов.

Далі голова СМДА наголосив, що робитиме все, щоб діти в місті володіли трьома мовами.

"Тому що це дає свободу будь-якій людині, яка дозволяє будь-якій людині комфортно себе почувати в Україні, в Росії, а також, за допомогою англійської, відчувати себе вільно в світі. Немає проблеми мови. Є проблема в тому, що кожна мова має бути захищеною", - зазначив він.

Раніше Саратов висловив власне бачення майбутнього поки ще не добудованої в Севастополі першої української школи-колегіуму, весь цикл навчання в якій, за задумом Міністерства освіти, має проходити виключно українською мовою.

На думку глави Севастополя, в українській школі-колегіумі з першого класу можна було б вивчати не одну, а одразу три мови: українську, російську та англійську.

Читайте також:

Севастополю не дали грошей на добудову української школи

Через будівництво української школи в Севастополі порушили кримінальну справу

Голова Севастополя віддає перевагу грошам з Москви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: